Praha je město pověstmi a legendami přímo opředené. Některé z nich připomíná v divadelním stylizovaném podání inscenace Laterny magiky s názvem Legendy magické Prahy. Zkuste s nimi cestovat do minulosti!

Na Nové scéně Národního divadla ožily pražské legendy pod režijním vedením zakladatele černého divadla Jiřího Srnce. Choreografie celého kusu je dílem Petra Zusky, současného šéfa baletu Národního divadla. Inscenace využívá klasické postupy Laterny magiky, kombinaci herecké akce s filmovou projekcí, tanec a prvky černého divadla. Část filmového materiálu využívá záběry Prahy z počátku 90. let, kdy ještě neměla atmosféru komerční metropole a spousta dnes úhledných zákoutí čekala na rekonstrukci… Ale měla také tajemnější atmosféru.

Představením prochází jako průvodce postava Kráčivce, věčného chodce, a jeho alter ego v podobě Šaška, kteří se stávají hrdiny dějů na cestě staletími. Některé náměty jsou v inscenaci zobrazeny jako příběhy, jiné jako výjevy a metafory: divák se ocitne ve Faustově domě, na dvoře Rudolfa II., ale také ve starém židovském městě a na stavbě Staroměstského orloje.

Inscenace je na programu Nové scény Národního divadla do konce sezóny čtyřikrát: 22., 27., 28. a 29. června od 20.00 hodin.

Foto: Archiv