Co spojuje jména jako Dan Bárta (43), Lenka Dusilová (37), Táňa Vilhelmová (35), Vojta Dyk (28) a Jitka Schneiderová (40)? Mají rádi dobrou muziku a občas podléhají dojmu, že jsou něco víc!

Liga výjimečných. Přesně tak by se dala nazvat partička, která se sešla na křtu nové Bártovy desky Maratonika a představení stejnojmenného turné v Divadle Archa.

Všichni jmenovaní totiž prosluli tím, že je s nimi často dost těžké pořízení. Člověk nikdy neví, v jaké náladě je zastihne, a proto není divu, že se v jejich souvislosti skloňují slova jako hollywoodské manýry, arogance nebo zpovykanost.

Čestnou výjimkou jsou chvíle, když propagují svoje filmy, divadelní hry, nové desky nebo vybízejí veřejnost k bohulibým činům.

"Aktuálně je mým jediným přáním udržet si zdraví v lati a asi tak čtyřicetkrát si dobře zahrát," svěřil se Bárta, pro kterého začal koncertní maraton. Během něj v rámci turné Maratonika navštíví do poloviny prosince tři desítky tuzemských měst.

Kromě toho paralelně odehraje i několik koncertů se skupinou J.A.R., které vyvrcholí 17. listopadu ve Velkém sálu pražské Lucerny. "Pak upadneme pod ozdobené stromečky," vtipkoval zpěvák.

Foto: Archiv