Oblékáte se ráda v pánském stylu? Pak se inspirujte nejnovější kolekcí módní značky Chatty, která je originální, hravá a dodá venkovní šedi potřebný glanc. 

Návrhářky skryté za značkou Chatty, Radka Sirková a Anna Tušková, se zpočátku věnovaly především elegantnímu streetwearu, kterému dominovaly kvalitní džíny výrazných a propracovaných střihů. Během posledních čtyř let se však zaměřily na dospělou, městskou ženu, která je odvážná, ráda experimentuje a upřednostňuje jedinečnost a originalitu.

Kolekce Vlasta značky Chatty je inspirovaná striktní pánskou elegancí, zejména fenoménem dandy a způsobem jejich oblékání, které se dvojici autorek podařilo zformovat do střízlivě ženských siluet a vytvořit tak současnou, čistě dámskou kolekci. V nové kolekci je obsažené vše od oversize  kabátů z těžké vlny v kombinaci s kůží, prodloužených vlněných sak, vest, šatů z lehké viskózy a stále oblíbenějších žerzejových mikin.

„V nejnovější kolekci jsme vycházely zejména z tvarosloví klasického pánského saka, které se stalo odrazovým můstkem při hledání základního tvaru. Jednotlivé detaily propojují celou kolekci, ať už je to například ruční prošívání, které jsme použily netypicky na sukně z těžkého hedvábí nebo kapsičky s kapesníky, či výrazné rozparky na rukávech, které se objevují například i na žerzejových mikinách. Vše je zpracované velmi precizně a v kolekci je velký podíl ruční práce,“ uvedla jedna z autorek, Radka Sirková.

Foto: Matěj Třešňák Modelka: Midzu Gombitová