Netradiční situace, nadsázka a humor. Přesně na to s příchodem jara vsadila jedna z komerčních televizí, která představila svoje tváře ve velmi nezvyklých rolích.

Miroslav Etzler se tak na chvíli stal pošťákem, Zdeněk Pohlreich zahradníkem, z Terezie Kašparovské byla rázem poctivá selka, zatímco Roman Zach se proměnil v mrštného fotbalistu.

"Jaro je pro mě radost. A jak se mnohokrát v minulosti ukázalo, nově jsou to i nové začátky. Jsem proto zvědavá, co mi přinese to jaro letošní," poznamenala Kašparovská.

"Čím jsem starší, tím jsem nostalgičtější. Jaro je pro mne renesance všeho – sil, čichu, sluchu, chutí. Zkrátka všech vjemů. Ale zpět k věku. Čím více mám křížků, tím víc na jaře brečím. Krásou a nadějí," zasnil se Etzler, který září v seriálu Cesty domů.

"Miluju jaro lidsky i gastronomicky. Zahodit těžký hadry, pořádně se nadechnout, vyndat motorku a rozpálit to u grilu. Mladá zeleninka, mladý maso a vůbec. Uzákonil bych jaro na jedenáct měsíců v roce," smál se Pohlreich.

Jaro nenechává v klidu ani známou moderátorskou hvězdu. "Zatímco Silvestr mě nechává v klidu, první jarní den mě rozpaluje. Proč se začátek roku neslaví 21. března?" diví se Voříšek.

"První jarní den, to je Silvestr, to je začátek všeho. Co je to za nesmyslné označení, jaký Nový rok, 1. ledna, když podle přírody nic nezačíná," dodává.

Foto: FTV Prima