Charitativní projekt Pragae Quinta Regione, kterému předsedá Olga Menzelová Kelymanová, podpořil na začátku nového roku nemocné svalovou dystrofií. Šek na 150 tisíc předal sdružení MDA Ride Karel Gott. 

„Bydlím v Praze 5 a není mi lhostejné dění v mém okolí. Když mě nadace oslovila, zaujalo mně, komu chtějí pomoci. Strávil jsem s dívenkou s touto diagnózou tři hodiny a jsem si proto jistý, že peníze jdou správným směrem,“ upřesnil Karel Gott.

Pragae Quinta Regione byla založena teprve před rokem, aby získala více prostředků na kulturu, sport, životní prostředí i sociální projekty týkající se této městské části. „Máme s pátým pražským obvodem velké plány. V letošním roce tady chceme vybrat další konkrétní projekty, a s podporou místních podnikatelů pomoci ke zlepšení prostředí, ve kterém žijeme,“ nechala se slyšet předsedkyně sdružení Olga Menzelová Kelymanová.

Na začátku letošního roku podpoří právě lidi, kteří dlouhodobě pomáhají nemocným s nervosvalovým postižením. Svalová dystrofie je nevyléčitelné genetické onemocnění, které se projevuje jako postupné slábnutí svalstva především u chlapců. Průběh jednotlivých forem onemocnění je různý. Nemoc postupně ochabuje kosterní svalstvo končetin a trupu.

5251

Foto: Lucie Vítková