Asi málo která z nás si může říct, že tento problém se jí netýká. Ano, řeč je o pomerančové kůži, nebo-li celulitidě. Odborně se nazývá lipedém a není jen estetickým, ale i zdravotním problémem. Zabojujte s ní proto včas, možností, jak zakročit je mnoho! 

Možná se vám zdá nespravedlivé, že celulitida postihuje ve většině případů ženy, její vznik je totiž vázaný na ženské hormony estrogeny. Svou roli hraje také typicky ženské uspořádání pojivové tkáně. Když potom k tomu ještě započítáte vliv dědičnosti a rychlý, často ne úplně zdravý životní styl, můžete si v boji s pomerančovou kůží připadat bezmocné. To je však velký omyl. Ke zmírnění problémů s celulitidou máme dnes hned několik metod. Jejich cílem je především obnovit prokrvení a okysličení tkání, zajistit nápravu poškozených kolagenových vláken a odstranění toxických látek z organismu.

1. Vacupress Jeho princip spočívá v tom, že za pomoci přístroje se vyvíjí na postižené partie podtlak a přístroj současně provádí jemnou masáž tkání. To zlepší proudění krve a tím i kyslíku v ošetřované oblasti. Tkáně se uvolní a pokožka je hladká a tonizovaná.

2. Lymfodrenáž Největším strašákem celulitidy je tato metoda v kombinaci s detoxikačním zábalem. Dochází při ní k uvolnění lymfatických cest a uzlin, které bývají přetíženy toxickými látkami. Výsledkem takové zátěže je nejen hromadění toxinů v těle, ale i ukládání tukových buněk, otoky a celková únava. Lymfatická masáž rozproudí metabolismus, pomerančové dolíčky se vyrovnají a vy se budete cítit příjemně a uvolněně.

9842410_l

3. Mezoterapie Pomocí speciálního patentovaného válečku, který obsahuje několik desítek titanových mikrojehliček, se na pokožce vytvoří mělké kanálky, přes které prostupuje emulze s vitamíny, proteiny, kyselinu hyaluronovou a další látky. Tím se kůže zbavuje škodlivých látek, které celulitidu způsobují. Mezoterapie vyhlazuje pokožku a stimuluje produkci nového kolagenu a elastinu, zatímco kyselina hyaluronová hydratuje pokožku a omlazuje.

4. Laser Od pomerančové kůže rychle a výrazně ulehčí také laserové ošetření. Při něm se pomocí laserové hlavice zahřívá podkoží, kdy se současně aktivuje tvorba kolagenových a elastinových vláken a dochází ke zpevnění pokožky. Pokud byste chtěly odstranit také přebytečný tuk, pak je další z možností moderní laserová liposukce Slimlipo, která nejenže odstraní i pár kilogramů navíc, ale také velice účinně vypíná pokožku a zbaví ji celulitidy. „Metoda SlimLipo je výjimečná svojí šetrností a rychlou rekonvalescencí. Pomocí jednoduchých vpichů odstraníme přebytečné tukové buňky a zároveň laser zahřívá podkoží, pokožce vrací její elasticitu a efektivně ji stáhne a vypne,“ říká primář MUDr. Miroslav Krejča z Kliniky Yes Visage.

Ať si zvolíte v boji proti pomerančovým dolíčkům kteroukoli z metod, mějte na mysli důležitou věc. Stejně jako u všech ostatních zdravotních a estetických problémů i u celulitidy platí: čím dříve ji budete řešit, tím rychlejší a větší vaše vítězství bude!

Foto: 123rf.com