Filipíny jsou ostrovní stát v jihovýchodní Asii a tvoří je neuvěřitelných 7107 ostrovů v Tichém oceánu. Hlavním městem a zároveň místem, kam z Evropy přiletíte, je Manila. Nenechte se vylekat tímto chaotickým místem s vysokou kriminalitou, protože o dalších filipínských místech nevypovídá vůbec nic. Jinde totiž můžete vidět ráj na zemi.

Většina ostrovů je vulkanického původu a jsou pokryty tropickým pralesem. Filipíny se nacházejí v oblasti, která je často místem vulkanické a seismické aktivity. Leží v tropickém podnebném pásmu a mají tři roční období – léto (od března do května), období dešťů (červen až listopad) a chladné období (prosinec až únor). Průměrná teplota je 27 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že Filipíny byly mimo jiné americkou kolonií, není problém se zde domluvit anglicky, což dělá dovolenou příjemnější.

Milovníci šnorchlování si zde přijdou na své. Pláže a moře vypadají jako z katalogu. Bílý a jemný písek, voda teplá a průzračná, plná mořských ježků nejrůznějších velikostí, mořských koníků, barevných ryb a hvězdic. Na ostrově Palawan je možné projet na lodi desítky okolních ostrůvků, šnorchlovat v hejnech ryb nad barevnými korály a odpoledne si dát piknik na vyhřátém písku ostrova, kde budete úplně sami. Ostrov Bohol nabízí šnorchlování se žralokem velrybím, který dosahuje průměrné délky kolem 9 metrů, ale není člověku nebezpečný, živí se jen malými rybami a planktonem. Vidět zblízka tohoto tvora, na jehož obrovské flekaté tělo dopadají skrz vodní hladinu paprsky slunce a za ním se táhne hejno stříbrných tuňáků, je nezapomenutelný zážitek!

Foto: Archiv autorky