Setkali jsme se na akci Česko se hýbe, kam vyrazila se synem Daníkem. Ten si na ledové ploše na střeše Galerie Harfa vyzkoušel pár fíglů na bruslích a šlo mu to skvěle. Sympatická moderátorka Jana Adamcová (41) by si je ale kvůli nedávné operaci zad zatím rozhodně neobula.

Jano, nedávno jste se vrátila z exotické dovolené. Kde jste s rodinou byli? Na Zanzibaru, v Africe, takže jenom dvouhodinový časový posun. Bylo to úžasné! Nádherně teplé moře, pláže, takové ty kýčovité, z katalogů cestovních kanceláří. Jedním slovem krása.

Vybírali jste na základě tipu od známých? Proč zrovna Zanzibar? Chtěli jsme někam do tepla, protože nám dovolená nevyšla kvůli mým potížím se zády, kdy jsem musela na operaci. Sáhli jsme proto po něčem, co se vešlo do termínu manželova volna a zároveň jsme chtěli jet s českou cestovkou, říkali jsme si, že bude fajn, když tam budou nějaké české děti. Nakonec tam žádné nebyly (smích). Ale naše děti si krásně vyhrály samy, takže je to možná dobře.

Na jak dlouho jste jeli? Na jedenáct dní. Ještě dva tři dny bych snesla (smích).

Po mateřské jste se vrátila zpátky do práce, moderujete zprávy na TV Barrandov. Co na tu změnu říká váš manžel (režisér Jiří Adamec - pozn. red.)? Nestýská se mu po době, kdy jste byla doma a starala se o rodinu? Tak úplně se mu do mé zaměstnanosti nechtělo, myslím, že trošku obavy měl. Nicméně teď je spokojený, vidí, že mě to baví, že mě to uspokojuje. Tím, že máme k dispozici babičku na plný úvazek, když je třeba a také dědu, tak domácnost nijak zanedbávaná není.

Předtím jste se věnovala novinkám ze světa sportu, vidíte v tom velký rozdíl oproti zpravodajství? Víceméně ne. Pořád je to moderování. Jestli mluvíte o tom, kdo koho porazil, nebo o tom, kde je jaká kalamita, to není zas tak velký rozdíl. Ale to, co dělám teď, se mi líbí víc. Vždycky jsem se tomu věnovala, takže jsem ráda, že jsem se k tomu opět dostala. Jsem naprosto spokojená, v práci vládne příjemná atmosféra, jsem obklopená milými lidmi. Navíc se střídáme tři, takže je to fajn i v tom ohledu, že to není tak časově náročné. Zbyde na mně deset služeb za měsíc.

Vypadáte spokojeně… Mám za to, že když se žena po mateřské dostane zpátky do práce, kam patří, tak jí to dobíjí. O to víc se pak těší domů, až se zase přivítá s dětmi. To je hrozně moc důležité.

Nemůžu se nezeptat na vaše problémy se zády. Vyřešila je operace? Naštěstí ano. Měsíc po operaci jsem nesměla sedět, mohla jsem jenom stát, ležet nebo chodit. Ale to už mám naštěstí taky za sebou. Koncem tohoto období jsme odletěli na Zanzibar, tam už jsem si vyzkoušela sezení v letadle (smích). Teď už je všechno v pořádku.

Foto: Soukromý archiv