Nešťastná třináctka? To v případě Avon Pochodu proti rakovině prsu, který včera ovládl srdce metropole, rozhodně neplatilo. Zúčastnilo se ho rekordních 18 500 lidí, přičemž se prodalo 36 tisíc triček z dílny přední české návrhářky Taťány Kovaříkové.

Startovalo se v poledne na Staroměstském náměstí, přičemž cílem byly tradičně Žluté lázně, kde si návštěvníci užili vystoupení Davida Deyla, Moniky Absolonové, Tonyi Graves či skupiny MIG 21.

Na jevišti se rovněž sešly ambasadorky Avon Pochodu proti rakovině prsu, které společně se zástupci společnosti Avon předali neziskovým organizacím šek na šest milionů korun. Peníze poslouží na projekty zaměřené na prevenci rakoviny prsu a zvýšení povědomí o jejím výskytu na území České republiky.

Ve Žlutých lázních nechyběl ani stánek časopisu Glanc, kde na zástupy návštěvnic čekalo nejedno příjemné překvapení. Kromě nejrůznějších dárků to byl zejména zkušený fotograf Dan Sklenář, který zájemkyně zvěčnil na titulní stranu Glancu.

Videoreportáž z Avon Pochodu, stejně jako vaše titulové snímky z glancovního koutku vám už brzy přineseme. Sledujte proto náš web!

Foto: Pavel Horák a Herminapress.cz