Redaktorka Monika Franková byla ochutnat nové londýnské menu v restauraci La Veranda na pražském Starém městě a vrátila se absolutně nadšená s tím, že ho určitě musí doporučit našim čtenářům. Nechte se nalákat…

Připadala jsem si jako v jiném světě. Celkem rychle se tu rozplynul můj neustálý spěch a nedostatek času, který mě poslední dobou provází, úplně jsem zapomněla na čas a jen jsem si užívala… Poklidnou atmosféru, obohacující přítomnost vzdělaných spolustolovníků, kultivovaný projev pana majitele, přátelský komentář sympatického šéfkuchaře a především jídlo. To jsme si tedy u stolu užívali všichni.

Londýnské menu bylo opravdu vynikající! Oni tedy v La Verandě vaří vždycky dobře. Přispívá k tomu fakt, že vysílají své kuchaře na stáže do dobrých zahraničních restaurací a také na spanilé jízdy za špičkovou světovou gastronomií, které každoročně podniká vedení restaurace. Letos vyrazili do Londýna, kde ve vyhlášených restauracích sbírali inspiraci. Výsledkem letošní studijní cesty je i nové londýnské menu. Ale pozor, v nabídce bude pouze do 6. května, tak s návštěvou restaurace příliš neotálejte!

_SIE2610

Nemusíte se bát, že by vám kuchaři předložili obávanou tradiční anglickou kuchyni, nabídka zahrnuje několika špičkových pokrmů, vytvořených z prvotřídních surovin a inspirované pokrmy z celého světa. My jsme si pochutnávali například na uzeném úhoři, roládě z králíka s nakládanou mrkví se zázvorem, chřestu se smržovým ragú, pečeném halibutovi nebo lanýžovém kaviáru.

A divíte se, že jsme šest degustačních chodů konzumovali přes tři hodiny? Tady čas zkrátka plyne jinak.

Foto: Archiv