Než začnete s kýmkoli probírat intimní záležitosti, ubezpečte se, že mu to není nepříjemné. Základním pravidlem je reciprocita – pokud se svěřujete, pak by měla i opačná strana něco prozradit. Jinak jste v nevýhodě.

Vybírejte si parťáka: Dejte si pozor, komu své intimnosti svěřujete! Aby si zítra o vašich sexuálních zvyklostech nevyprávělo celé široké okolí. Víc hlav víc ví: Ideální je, když se vašeho debatního kroužku na téma sex zúčastní víc lidí – samozřejmě nejlépe stejné sexuální orientace, jakou máte vy. To, že se takhle vyřeší spousta zásadních věcí, nám názorně ukázal seriál Sex ve městě.

Už zase ty centimetry…: Porovnáváte velikost penisů svých partnerů? Nedělejte z toho vědu! Hodnota vašich mužů je přece v něčem jiném, ne?

Každý jsme jiný: Očekáváte radu, pokud jde o sex? I když ji dostanete, pamatujte, že ne vše je aplikovatelné na každého. A na skupinovou diskusi o tom, jak prožíváte orgasmy, raději zapomeňte! Všichni prožíváme intimní chvilky jinak, na to žádné tabulky neexistují.

Chce to vůbec? Mnoho mužů rozparádí, když partnerka při sexu mluví. Nejprve zjistěte, zda k nim ten váš také patří. A když už začnete, tak zvolna, jemnými slovy, která se hodí k mazlení, třeba „Miláčku, líbej mě, chci tě…“ atd.

Netlačte na pilu: Pokud se to vašemu partnerovi líbí, vyzvěte ho, aby i on popsal to, co děláte vy jemu. Jestli vám silnější výrazy nejdou přes pusu, nevadí. Možná vám k oboustranné spokojenosti bude stačit popisovat něžnosti.

Co říct: K běžným výkřikům při sexu patří: „Víc!“, „Přidej!“, „Pomalu!“, „Ještě!“… Jistě přijdete ve víru vášně i na mnohé další. Nebojte se je vyslovit, křičet či zařvat. A totéž očekávejte od partnera.

Přitvrďte! Anglický výraz „dirty talk“ znamená česky „špinavá mluva“ a jde o slova, která byste v běžném životě nejspíš nepoužily. Ale v posteli? Tam jsou dovolena! Muže přece jen rozpálí ostřejší slova než „pindík“… Jaká? To už necháme na vás.

Foto: Archiv