Evička, jak jí v redakci familiérně říkají, pracuje v časopisu Glanc dva roky. Její rukopis můžete vidět na každé stránce magazínu, právě ona totiž tvoří design a ve spolupráci s šéfredaktorkou Markétou vymýšlejí, jak budou nakonec jednotlivé stránky vypadat.

Eva pracuje v oboru už sedmnáct let a ve svém kreativním týmu má tři schopné grafiky a dva šikovné retušéry fotografií. Evičku mají všichni rádi, protože je veselá kopa a pro její zkušenosti a umělecké cítění ji její kolegové respektují.

Narodila se ve znamení Ryby, ovšem nenechte se mýlit, Eva rozhodně není mlčenlivá, naopak! Ač není nijak zvlášť vysoká, je jí všude slyšet a hlavně je báječná vypravěčka. Je to vlastně taková ryba, která plave proti proudu a rozhodně nepodléhá žádným konvencím. Málokdo ví, že Evičku to vždycky táhlo k výtvarnému umění – její táta je totiž malíř. Od malička maluje obrazy a měla dokonce svou vlastní výstavu. Když začala studovat polygrafii a následně grafiku, ilustrovala také knihy a říká, že si tím splnila svůj sen.

Teď už Evička moc nemaluje, všechen svůj volný čas věnuje své sedmileté dceři Terezce, která jde v jejích šlépějích. Její partner Václav, rovněž grafik, mi prozradil, že jeho drahá polovička má jednu malou úchylku: je posedlá úklidem. Eva mi to potvrdila, prý musí mít všechno perfektně srovnané a v absolutním pořádku. Jinak by neusnula!

MINIROZHOVOR 

Chtěla bys znovu ilustrovat knihu? A pokud ano, který žánr? Bohužel, nemám na malování moc času, ale pokud bych ilustrovala, tak určitě pohádky.

Tvoje dcera má rovněž ráda malování. Podpoříš jí v uměleckém zaměření nebo ji chceš směřovat jiným směrem? Samozřejmě ji v malování budu podporovat, společně s jejím dědečkem. Pokud to ale Terezku potáhne například ke sportu, jako jejího tátu, nic proti tomu nemám.

Máš svého oblíbeného malíře? A co visí u vás doma na stěnách? Mám několik oblíbených malířů, českých i zahraničních – Oldřicha Kulhánka, Jiřího Anderle, Borise Jirků, Francise Bacona… Doma máme vystaveny pouze obrazy moje a mého otce. Co se týká zařízení bytu, mám ráda jednoduchost a ne splácaninu několika stylů.

Foto: Pavel Horák