Tahle charismatická blondýna je pravou rukou šéfredaktorky Markéty téměř dva roky. Kromě toho je i koordinátorkou spolupráce s inzertním oddělením a pomyslným bičem na redaktory (i když to je zřídkakdy zapotřebí). Jejím hlavním úkolem je, aby bylo každé číslo včas odevzdáno do tisku. Snad nikdy jsem ji neviděla nabručenou, naopak mi přijde, že neustále srší energií a dobrou náladou.

Jana pracuje v médiích už třináct let a má velké zkušenosti s prostředím online magazínů. Stála například u zrodu jednoho z nejúspěšnějších bulvárních serverů v České republice a pět let ho vedla. Jako správná Kozorožka je Jana zodpovědná, cílevědomá bojovnice a pořádkumilovná perfekcionistka se smyslem pro humor. Problémům se snaží raději předcházet, než se jimi zabývat.

Nejčastěji ji můžete potkat ve společnosti svého (novo)manžela Petra. Miluje cestování, knihy (sbírá autora Borise Viana), živé květiny, Depeche Mode a smažený sýr s tatarkou. Ráda a nekontrolovatelně dlouho spí, odmítá diety a má fobii z pavouků.

A špatná vlastnost? Je to jednoznačně netrpělivost!

MINIROZHOVOR

Vnímala jsi nějaký zásadní rozdíl, když jsi z on-line redakce přešla do té tiskové?

Těch zásadních rozdílů je velké množství. V printu jsme bohužel omezeni počtem stran, uzávěrkami čísla, čímž přicházíte do jisté míry o aktuálnost informací, chybí také okamžitá zpětná vazba od čtenářů a podobně. Ovšem práce v obou typech redakcí je rozhodně stejně časově náročná a je založená na stejných principech novinařiny. Díky tomu, že jsem v printu začínala, dokázala jsem se rychle zorientovat. I když popravdě, některé z postupů se po sedmi letech mé absence v tištěných mediích změnily a musela jsem se naučit nová pravidla.

Reaguje nějak na tvou netrpělivost tvé okolí?

Snažím se tím okolí příliš nezatěžovat, což se mi samozřejmě vždy nezdaří. Usiluju ale o to mít netrpělivost pod kontrolou a uvědomit si, že v životě nic nejde tak rychle, jak bych si přála, a že všechno má svůj čas. Nemá cenu trápit se něčím, co nemůžete přímo vy sami ovlivnit. Dobrou školou je třeba i obyčejné čekání na tramvaj. Zkrátka nejede a hned nepojede, i když to budu chtít sebevíc.

Jak nejraději trávíš čas se svým (novo)manželem? 

I když je můj muž Střelec a já Kozoroh, jsme si co se týče zájmů, dost podobní. Milujeme dobré filmy, to když je času méně a když je ho více, rádi cestujeme nebo se alespoň o víkendech snažíme vyrážet na malé výlety a poznávat nová místa. Jsme oba také velmi společenští a máme kolem sebe spoustu skvělých přátel, se kterými s chutí vyrazíme třeba na skleničku.

Foto: Pavel Horák