Aby pleť vypadala v každém věku skvěle, je třeba o ni pravidelně pečovat. Do teď jsme k její hydrataci užívaly krémy s nejrůznějšími přísadami. Doba se ale změnila a nyní kosmetické firmy kladou důraz na sílu esenciálních olejů!

Možná si říkáte, že oleje jsou mastné a na denní použití se moc nehodí. To je ale mýtus! Suché oleje, které jsou nyní na trhu, se velmi rychle vstřebávají a vůbec nezanechávají mastný film. Pokožce dodají jas, opravdu silnou dávku výživy a hodí se pro všechny typy pleti včetně mastné a problematické. Stejně jako u hydratačních krémů totiž i u olejů existuje rozdělení, pro který typ se co hodí. Devízou pleťových olejů je jejich multifunkčnost. Vystačí si sami o sobě. Už tedy nebudete potřebovat žádná séra, oční krémy… Olejíček se postará o vše v jednom kroku!

Pleťové oleje jsou čistě přírodní bez parabenů, takže jsou pokožkou dost dobře snášeny. Obsahují řadu esenciálních olejů, které pleť doslova hýčkají. Když olejíček jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít nic jiného! Už po týdnu používání si všimnete, že je vaše kůže jemnější, hladší a nedokonalosti se vytratí. Při výběru dbejte na výběr organických ingrediencí!

Saloos Bio regenerační obličejový olej Neroli

saloos

Silice z květů hořkého pomerančovníku dostala název podle princezny Anne Marie z Neroli (používala ji ke koupelím a parfemaci). Je ideální pro jemnou péči o všechny typy pleti, zejména se sklony k tvorbě rozšířených žilek a přispívá také ke zklidnění citlivé pleti. Olej pomáhá udržet její zdravý a vitální vzhled. (148 Kč)

Weleda mandlový pleťový olej

weleda

Jemný čistý mandlový olej lze používat k dennímu ošetření pleti především  jako intenzivní noční regenerační péči. Hodí se pro lokální použití na vysušená či podrážděná místa nebo podle individuálních potřeb pokaždé, když pociťujete, že je pokožka příliš suchá či napjatá. Trvale zklidňuje pokožku, zmírňuje citlivost a podráždění pleti. Je vhodný i k šetrnému odstranění očního make-upu! (399 Kč)

L´Oréal Paris Nutri Gold Extraordinary Oil

Loreal-Kasvooljy_Nutri_Gold_Extraordinary-5753256_malli

Hloubkově vyživuje pleť. Lehká konzistence dodává pleti skutečnou nutriční podporu. Obsahuje éterické oleje z rozmarýnu a levandule, arganový olej, bambucké máslo, mateří kašičku a extrakt z bílého jasmínu a růže. Zanechává pleť hydratovanou, vláčnou a intenzivně vyživenou. (299 Kč)

Rodin Olio Lusso Luxusy Face Oil

rodin

Podle beauty bloggerů je jednoznačně nejlepším pleťovým olejem na trhu luxusní olej stvořený Lindou Rodin, jenž obsahuje dokonce 11 esenciálních olejů. Cena je sice vyšší, ale spotřeba je tak minimální, že si s jednou lahvičkou vystačíte déle než půl roku! (3 490 Kč)

Foto: 123rf.com a archiv