„Tenhle víkend nepřežiju!“ vypadlo ze mě při čtení itineráře, který připravili moji hodně akční známí. Prý proto, abych se trochu odreagovala. Podezírám je, že mě chtěli zničit, náš výlet do Špindlerova Mlýna byl totiž nabitý adrenalinem.    

Zdolat sjezdovku na tříkolkách i na kole, přemostit a slanit přehradu Labská, sjet na koloběžkách deset kilometrů dlouhou trasu, která začíná u Erlebachovy boudy, zhoupnout se na obří houpačce, nebo si zahrát Disc-golf, o kterém jsem v životě neslyšela a při kterém se, jak mi bylo vysvětleno, hází s létajícím talířem…

Večerní odvahu povzbuzenou příjemným posezením u drinku v Music baru Dolská ráno vystřídalo lehké svrbění v žaludku. Z příjemného a hlavně bezpečného prostředí hotelu Grand se mi do neznáma zrovna dvakrát nechtělo.

Nebudu to prodlužovat – dala jsem to všechno. Na bungee houpačce jsem sice málem vypustila duši, při sjíždění sjezdovky na kolech, kdy jsme si s dcerou spletly trasu a namísto na jednoduchou najely i přes odrazující název „deep forest“ na obtížnější, jsem málem umřela strachy (ještě že nás vybavili helmami a oblékli do všemožných chráničů) a při slaňování přehrady chvíli trvalo, než jsem se odvážila přelézt kamenné zábradlí, takže jsem na něm visela zadkem dopředu jako Renée Zelweger, když ve filmu Deník Bridget Jonesové sjížděla po hasičské tyči. Dnes se mi nechce věřit, že jsem to všechno zvládla a hlavně, že jsem to přežila. A co víc, že jsem ze všeho byla nakonec nadšená. I z té obří houpačky, na kterou jsem se musela hodně přemlouvat, a ze které se mi ještě dlouho klepala kolena. Důkazem je video, které mi bude adrenalinové chvíle živě připomínat.

Zdroj: Youtube

Většinu adrenalinových aktivit ve Špindlerově mlýně nabízí sportovní a vzdělávací agentura Yellow Point, která má trpělivé a zkušené instruktory a která má pod palcem i Adventure park s obří houpačkou.