Tak to tu ještě nebylo! Českou Miss 2013 se stala Gabriela Kratochvílová (23) z Vysočiny. Na tom by ještě nebylo nic tak divného, kdyby nová královna krásy neměla krátké vlasy!

„Všechny jsme jí fandily, i když na druhou stranu jsme si říkaly, že by bylo dost překvapivé, kdyby vyhrála,‟ nechaly se slyšet finalistky minulého ročníku v čele s Andreou Stieblingovou, která loni neobstála. „Wow, to snad není pravda, to je super!‟ jásala dìvčata bezprostředně po vyhlášení.

Fakt, že porota i diváci nakonec vybrali právě Gabrielu, potěšil i jednoho z prominentních porotců, hvězdu seriálu Cesty domů, Martina Krause. „Od začátku to byla moje jasná favoritka, je krásná, inteligentní, bezprostřední a má moc milý úsměv,‟ rozplýval se ,český Belmondo‘.

HML_5426

Historicky první vítězství dívky s krátkými vlasy ale není jediným překvapením České Miss 2013. Miss Earth a druhou vicemiss se totiž stala Monika Leeová (21), která to kvůli svému exotickému původu rozhodně neměla lehké. „Musela se prát s tím, že jí někteří lidé měli za zlý její původ,‟ nechaly se slyšet její kolegyně ze soutěže.

MonikaLee

To, že se umístila, ale rozhodně potěšilo Michaelu Maláčovou. Finále Miss Earth se totiž vždy koná na Filipínách, a tak naše exotická kráska bude po Tereze Fajksové, jež se umístila loni, dalším žhavým želízkem v ohni.

Titul Česká Miss World 2013 udělila odborná porota devatenáctileté Lucii Kovandové z Dolních Kounic u Brna.

2vicemiss

Foto: archiv České Miss