S oblibou bývá považován za vrchol společenské sezony. Jaká je realita? Opravdu ples ve Státní opeře Praha snese srovnání s tím vídeňským a dlouho za sebou nechává ten brněnský?!

Každý z organizátorů vám bude tvrdit, že jenom ten jeho bál je jedinečný! Historií, polohou, počtem a vážností pozvaných hostů, cateringovou společností, která připravuje pohoštění anebo tím, že pomáhá té či oné dobré věci.

Vzhledem k tomu, že byl časopis Glanc i iGlanc.cz přítomen na Plesu v brněnském Mahenově divadle, bylo na místě obhlédnout i pražský. Ten sázel hlavně na vítěze britské talentové soutěže Paula Pottse a tradiční podporu pražského i vídeňského primátora.

Primátor Tomáš Hudeček, zdatný to tanečník, do Opery sice dorazil i se sličnou přítelkyní, stejně jako Potts ale letošní ples nespasil. Nezachránil to dokonce ani pohotový Marek Eben, který slavnostní večer moderoval.

I když na něm nebyla nouze o slavné tváře, čas si našla například modelka Pavlína Němcová, manželé Karel a Hanka Heřmánkovi, Simona Krainová s manželem Karlem Vágnerem i Česká Miss Gábina Kratochvílová s přítelem, to podstatné chybělo!

Byť snaha o jistou noblesu a výjimečnost byla patrná, jedinečné atmosféry a dobré nálady se hosté v Praze ve finále nedočkali. Organizátoři si s přípravami dali jistě hodně práce, ovšem Brno je převálcovalo na celé čáře svým programem, skvělou organizací a zároveň vřelostí a bezprostředností.

Stejně tak i catering zvládlo na výbornou, Praha zase vyšla vstříc kuřákům, které sice vyhnala ven, zato jim ale pořídila plynové teplomety. Ve finále i v tomto ohledu má Brno navrch, neb nikotonistům nabídlo kuřácký salónek.

Ve výsledku samozřejmě záleží na vkusu hostů, kteří si, stejně jako v Brně, třeba s povinným dress code poradili po svém. Ples ve Státní opeře Praha jistě nepatřil mezi propadáky sezony, na druhou stranu laťku výš neposunul, Brno neohrozil a už vůbec jej nezahanbil.

Zajímá vás, v čem vyrazily české hvězdy, kdo nejvíc řádil na tanečním parketu nebo to, jaký tanec miluje třeba Andrea Verešová? Více se dočtete už brzy na iGlanc.cz!

Foto: Herminapress.cz