Stalo se bohužel smutným pravidlem, že čím pompéznější premiéra českého filmu, tím horší je jeho kvalita. Snímek Víta Olmera Bony a klid 2 v tomto ohledu bohužel nepřekvapil.

Dokonce i jeden z hlavních hrdinů, herec Roman Skamene (59) po pár minutách z Tipsport Arény raději utekl. "Vždycky musím po deseti minutách utéct. Nemůžu vidět ten svůj ksicht. Je zázrak, že jsem dnes vydržel koukat půl hodiny," řekl sebekriticky.

"Většinou mi stačí jen nasát atmosféru toho sálu, jak je ten film živej," doplnil Skamene, který celých pět let prosazoval natočení pokračování. Těžko říct, zda jeho manželka, která v hledišti vydržela déle, byla za takovou snahu ráda. Jen málo přítomných odcházelo s nadšením a s pocitem, že se film povedl na výbornou.

Na druhou stranu jistě ocenila, že Skamene po letech konečně zavadil o pořádnou roli a přišel domů s balíkem peněz a nikoliv s některou z  "opicí", kterými jednu dobu slušně živil přední stránky médií, když ještě holdoval alkoholu.

I přes údiv mnohých diváků Olmer prozradil, že třetí pokračování filmu je v jednání. Čeká se jen na scénář publicisty a politika, který má co říct a napsat a kterým není nikdo jiný než Radek John.

"Třetí díl je mé vroucné přání, až John přestane dělat politiku, v což doufám. Až konečně pozná, že je to nanic," nechal se slyšet Olmer. K čemu je Bony a klid 2?! To raději posuďte sami!

Foto: Herminapress.cz