Pražské Rudolfinum ovládly hvězdy československého filmu! Premiéra nového filmu Jiřího Menzela (75) Donšajni totiž přilákala celou řadu zvučných jmen v čele s hlavními hvězdami snímku Libuší Šafránkovou (60) a Martinem Hubou (70).

"Při natáčení jsme se potkali poprvé v životě a musím se přiznat, že to bylo velice milé a příjemné setkání. Jsem moc rád a vážím si toho, že jsem si mohl v tomhle filmu Jiřího Menzela zahrát a navíc spolu s paní Šafránkovou," pochvaloval si slovenský herec.

"Abych ale nemluvil jen o sobě, celé natáčení Donšajnů bylo bezproblémové a probíhalo v pohodě. A to není jen můj názor, ale všech, kdo se na filmu podíleli," dodal.

A proč si Menzel vybral pro hlavní role svého filmu právě Hubu a Šafránkovou? "A znáte někoho lepšího, kdo by se na ty role hodil? Já tedy ne," konstatoval Menzel.

Jeho nový snímek se světové premiéry dočkal koncem srpna na filmovém festivalu v kanadském Montrealu, pak objel USA a jeho cesta vyvrcholila právě na slavnostní české premiéře v Rudolfinu.

Foto: Herminapress.cz