V Divadle Kalich bylo zase pořádně rušno! Osvědčené duo Gábina Osvaldová (60) a Ondřej Soukup (62) tentokrát sáhlo po opravdu atraktivním tématu a světlo světa spatřil muzikál Mauglí.

Kromě skvělých hereckých, pěveckých a v neposlední řadě také tanečních výkonů se diváci mohou těšit i na parádní kostýmy. Vzhledem k tomu, že se na jevišti vystřídá skoro celá džungle, některé hvězdy muzikálu se pořádně zapotily. Coby šelmám jim totiž patřily pěkně huňaté oblečky.

"Byla to docela honička, navíc jsem musel řvát jako tygr, takže mi pořádně vyschlo v hrdle a musím doplňovat tekutiny," nechal se slyšet tygr Šer Chán v podání Honzy Kříže.

Medvěda Balú si užíval Jiří Zonyga. Ten, jak s nadsázkou prohlásil Soukup, se už jako medvěd narodil, takžemu role prý nemohla dělat problémy. "Nedělala, to je pravda, akorát v kostýmu mi bylo trošku horko. To není stížnost, ale konstatování, medvědi to tak mají, takže nereptám," smál se Zonyga.

Maugli

I ostřílený borec Richard Tesařík byl úplně v klidu. "Ač hraji slona Háthího a navíc i supa, takže se hlavně v druhé polovině muzikálu neustále převlékám zrole do role, nemám s tím problémy," konstatoval.

"Jako slon se moc nehoním a sup se pohybově také nepředře. Horší to mají tanečníci. Ti si pořádně máknou a údajně po představení a převážení mají o nějaké to kilo míň. Je to pro ně docela honička, já bych do toho už rozhodně nešel," dodal uznale.

Kromě výše zmíněných se v Mauglím blýskli také Jan Cina, Radka Pavlovčinová, Lucia Šoralová nebo slovenský herec s maďarskými předky Csongor Kassai a mnozí další.

Kassai

Foto: Herminapress.cz