Ředitelka Divadla Na Fidlovačce Eliška Balzerová (64) rozhodně není z těch, kdo by lpěli na starých pořádcích, naopak! Šanci mladým a talentovaným hercům dává moc ráda.

"Několik kolegů odešlo a přijali jsme jiné, tak to v životě a herecké profesi chodí. S našimi novými tvářemi se budou diváci seznamovat postupně v připravovaných inscenacích," nechala se slyšet.

"Jejich výkony určitě nebudou zklamáním. Jde o mladé, talentované kolegy," vysvětlila na nedávné tiskové konferenci Balzerová.

V divadle právě probíhají závěrečné zkoušky před premiérou komedie slavného britského herce a dramatika Noela Cowarda Hay Fever neboli Až naprší a uschne. "Změnili jsme trochu název, aby více odpovídal prostředí. Jde o příběh z anglického venkova, z letního sídla slavné herečky Judith Blissové, kam si ona a členové její bohémské rodiny pozvali své hosty na víkend," představila nový kousek ředitelka divadla.

"V tomto uměleckém prostředí pak dochází k řadě komických situací a také zmatků a věřím, že se budou diváci bavit," vysvětlila Balzerová, která si zahraje hlavní roli. Jejího manžela, neúspěšného spisovatele, představuje Ladislav Županič.

Spolu se zmíněnou zvojicí se na scéně objeví i Iva Pazderková, Marie Doležalová, Matěj Nechvátal, Lukáš Rous a další. Premiéra proběhne příští týden, 31. října.

Foto: Herminapress.cz