Nový Rok koně má být akční a laskavý, stejně jako festival Songfest.cz, který začíná svou tour už příští týden!

Pár týdnů po oslavách příchodu roku 2014 nás čeká další vítání nového roku – tentokrát podle čínského lunosolárního kalendáře. Na přelomu ledna a února skončí Rok hada a příštích dvanáct měsíců se bude ubírat ve znamení koně.

Devět českých a moravských měst v rámci multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz mezi 23. lednem a 8. únorem uvítá nový Rok koně stylovou oslavou v rytmu domácí i zahraniční hudby.

Již potřinácté festival připravuje jeho zakladatelka, čínská zpěvačka Feng-yün Song, společně s duchovním otcem projektu, hercem a moderátorem Jaroslavem Duškem. Můžete se těšit na šansonově laděný písňový program spolu s originálním Duškovým humorem. Navíc ve všech městech obohatí skladbu účinkujících zajímaví hosté z tuzemské i čínské hudební scény. Publikum se tak může dále těšit například na Zuzanu Lapčíkovou, Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou, Janu Koubkovou nebo Dagmar Andtrovou-Voňkovou.

Oslavy příchodu nového roku odstartují v pražském Paláci Akropolis (23. 1.). Poté festival zamíří do Hradce Králové (24. 1.), Plzně (25. 1.), Písku (30. 1.), Českých Budějovic (31. 1.) a do Českého Krumlova (1. 2.). Závěr oslav se odehraje v moravských městech Kroměříži (6. 2.), v Brně (7. 2.) a Znojmu (8. 2.).

Vstupenky na Songfest.cz v ceně 200 – 250 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro a v místech konání. Odpolední rodinný program je přístupný zdarma. Více informací na www.songfest.cz.

Foto: Archiv