Od 15. srpna do 1. září je připravena pro návštěvníky unikátní letní akce světové putovní výstavy Marilyn, instalované v reprezentativních prostorách Jízdárny Pražského hradu.  

Letní noci s Marilyn prodlouží otevírací dobu výstavy od pondělí do čtvrtka do 22 hodin, v pátek, sobotu a neděli dokonce až do půlnoci. Návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku po 20. hodině, dostanou druhou zdarma! Navíc vždy ve 20.00 jsou zdarma k platné vstupence připraveny zasvěcené komentované prohlídky, přibližující rozporuplný život módní ikony a hollywoodské star Marilyn Monroe, která však uvnitř zůstávala osamělou Normou Jeane Mortenson.

Jedinečný zážitek završí projekce tří digitálně zremastrovaných filmů s Marilyn Monroe v hlavní roli: Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky a Slaměný vdovec, které jsou na programu každý den od 21.00 hodin v zahradách Pražského hradu Pozornému divákovi určitě neunikne, že mezi 30ti páry bot a téměř 50ti modely z hereččina šatníku, které jsou na výstavě Marilyn k vidění, nechybí ani ty, jež oblékla právě v těchto slavných filmech.

Vstupné: 240 Kč (snížené – 120 Kč)

Otevřeno denně 10 – 18 hodin.

www.marilynprague.cz