Pokožka očních partií je specifická tím, že je velmi jemná a obsahuje pouze malé množství lipidů. V okolí očí se proto stárnutí pokožky projevuje nejdříve. Poměrně brzy pleť ztrácí pružnost, tvoří se v ní drobné jemné vrásky, které postupem času přecházejí až do hlubokých vrásek.

Pleť v okolí očí vyžaduje pravidelnou péči speciálními přípravky, vyvinutými právě pro potřeby takové pleti. Rozmazlujte se a dopřejte si každý den alespoň 5 minut cílené péče o okolí očních partií. Díky tomu získají opět svěží a mladistvý vzhled. Jak přesně postupovat? Pleť před aplikací očního krému vždy pečlivě vyčistěte pomocí odličovacích přípravků. Zaručíte tím jeho optimální účinek.

Většina očních krémů má speciální aplikátor, který umožňuje snadnou a příjemnou aplikaci. Naneste krém v menším množství rovnoměrně na celou oblast okolo očí a lehkým poklepáváním rozetřete. Pro šetrnou aplikaci krému je ideální roztírat krém prsteníčkem, který vyvíjí nejmenší tlak. Pro intenzivní péči a získání okamžitého výrazného výsledku je možné oční krém použít také jako kúru.

Naneste krém v silnější vrstvě na dva oční tampony ve tvaru srpečku a položte je přímo pod oči. Nechte krém takto působit cca 20 minut. Při pohledu do zrcadla vás výsledek jistě potěší. Oční krém vždy aplikujte 2x denně – zejména večerní péče je velmi důležitá. Během noci dochází k regeneraci pokožky a účinky krému jsou tím zesíleny. Nezapomeňte také, že pro krásnou a mladou pleť je důležitý pravidelný a dostatečný spánek.

Foto: 123rf.com