Autoři podmanivé motivační skladby Nebe v nás ze skupiny Mimosféry představí veřejnosti první hudební klip, který natočili pro všechny děti z dětských domovů. 

„Baví nás hrát s úsměvem. A pokud ho během našeho vystoupení vykouzlíme na tváři i posluchačům, je to pro nás tou nejlepší odměnou,“ vysvětlují svůj počin muzikanti z chlapecké kapely Mimosféry, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas dětem z dětských domovů. Díky trpělivosti a odhodlání se jim povedlo za pomoci hudby zvýšit sebedůvěru dětí a motivovat je k tomu, aby si šly za svým snem.

„Napadlo nás dát dětem možnost zahrát si v kapele a napsat si vlastní písničku. Frontman kapely Marek se tímto problémem dokonce inspiroval natolik, že pro všechny děti napsal skladbu Nebe v nás, která říká, že každý má možnost jít si za svými sny. Ať už vyrůstá kdekoliv. Touto písní se snažíme nejen u dětí rozvinout často potlačovanou víru v sebe sama,“ vysvětluje otec myšlenky projektu a klavírista Jakub Štefanec.

Mladým muzikantům pomáhá také nezisková organizace Mimo domov, která dlouhodobě výjezdy do dětských domovů po celé ČR organizuje a také nejslavnější český houslista Pavel Šporcl, který je známý bořením mýtů a podporou mladých hudebníků. „Podobným projektům moc fandím. Ani já jsem to neměl v začátcích jako houslista se šátkem na hlavě jednoduché. Ale když si jde člověk za svým cílem a věří, že jeho práce má smysl, dosáhne úspěchu. A s touto výzvou se musí potýkat i děti z dětských domovů,“ říká Pavel Šporcl, který se zúčastní slavnostního křtu klipu.

Celý projekt je ojedinělý také tím, že někteří členové kapely vyrůstali bez domova a proto vědí, co tyto děti chtějí a potřebují. „Jelikož jsem v dětském domově sám vyrůstal, mohu potvrdit, že peníze od sponzorů jsou pro děti sice hmotným přínosem, ale to, pro co opravdu žijí, jsou skutečné zážitky a nové zkušenosti,“ říká Radek Laci, jediný člen kapely, který dodnes žije v dětském domově.

Mimosféry_1

Foto: Archiv