Slavný houslista Pavel Šporcl (41) si v těchto dnech užívá léto na jižní Moravě, kam vyrazil s celou rodinou jako patron Hudebního festivalu ve Znojmě. A blýskl se svou hudebně nadanou dcerkou Violetkou.   

Pavla letos doprovází celá rodina – herečka Bára Kodetová (43) a dcery Bára (13 let), Violeta (7) a Sophie (5).

Právě Violetka má za sebou svou první koncertní premiéru hry na malé housličky před publikem. „Violeta byla vybrána společně s dalšími talentovanými dětmi, které vystoupily v programu Malí géniové. Já jsem ji doprovázel na klavír a moc jsme si to užili“, svěřil se hrdý otec Pavel Šporcl.

Malá Violetka ale také poznala, co znamená trpět pro slávu. Těsně před vystoupením ji postihla nepříjemná bolest ouška, přesto zvládla svůj výstup na výbornou. „Měl jsem před vystoupením trému, abych to své dcerce nepokazil,“ dodal Šporcl a svou hrou na klavír publiku dokázal, že se jeho nadání neomezuje pouze na housle, které jsou jeho životní vášní.

V pořadí již 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo probíhá do 27. července ve Znojmě a okolí. Neomezuje se pouze na sály a amfiteátry historického města, ale přesahuje i do blízkého Národního parku Podyjí, na zámek Vranov, do kostelů okolních obcí či do outletového obchodního centra Freeport na Hatích.

Foto: Lenka Jíšová/ Hudbaznojmo.cz