Publicista a politik Radek John (59) sice letos hodlá kandidovat do europarlamentu, kromě toho ale pošilhává i po filmu, k němuž by rád napsal scénář.

"Mám rozepsaný scénář podle knížky Petra Štrompfa. O policajtovi, se kterým zametli, protože se pustil do něčeho, co se nelíbilo mocným. Pár takových znám, bylo to před rokem 2010 a jejich osudy za film určitě stojí," nechal se slyšet.

V této souvislosti se dokonce pochlubil, že ho oslovil režisér filmu Bony a klid 2, Vít Olmer, který by s ním na případném třetím pokračování velmi rád spolupracoval. Nutno říct, že se John během své politické kariéry s nejedním bývalým vekslákem setkal a měl by z čeho čerpat.

Zatím alespoň řeší, jak v nadcházejících volbách nejlépe zazářit. S tím úzce souvisí i oblečení, v němž známý publicista a politik vyráží na jednání.

"Kvůli práci v parlamentu nosím asi osmery šaty a deset košil. Už mě to štve, tak jsem si říkal, že to chce změnu. Domluvil jsem se tady, že mi něco doporučí. V soukromí vlastně nosím jedině džíny," nechal se slyšet při návštěvě butiku v centru Prahy.

"Během minulého volebního období jsem si nechal ušít dva obleky a ty mi jsou dnes velké. Jsem bohužel natolik hamižný, že se mi nechce jít ke krejčímu pro nové. Teď musím nosit obleky, které jsem míval ještě na Nově," usmíval se spořivý politik.

Foto: Herminapress.cz