Charizmatický herec a člen činohry Národní divadla Radúz Mácha (26) se "upsal" seriálu Cesty domů. Rodák z Rožnova pod Radhoštěm sice nastupoval do rozjetého vlaku, problémy mu to ale rozhodně nečinilo.

My jsme mladého herce zastihli ve chvíli, kdy s Marií Doležalovou trénoval taneční kroky salsy.

"Tanec jsem měl na JAMU, ale salsu ne, proto jsme se museli její základy naučit. Moc mě to bavilo a myslím, že nám to docela šlo. Není to poprvé, co se kvůli roli musím něco naučit nebo se nějak změnit," nechal se slyšet.

"Když jsem hrál v muzikálu Quasimodo, chodil jsem například na soukromé hodiny zpěvu. Před časem jsem si musel nechat odbarvit vlasy na zrzavo, pak jsem se dokonce ostříhal téměř dohola," dodává s tím, že pokud to má smysl, udělal by pro roli téměř cokoliv.

raduz-dolezalova

"Hraju v divadle, ale s natáčením zkušenosti nemám, získávám je za pochodu. Před kamerou hraje každé gesto, pohled, všechno je mnohem civilnější," vysvětluje Mácha.

"Pokud mám čas, rád se dívám na obrazy, které natáčej mí kolegové, abych se od nich něco přiučil. Jaryn, kterého hraju, je fajn kluk, docela mu rozumím, jen mu nezávidím, že je jeho rodina dost rozhádaná," promluvil o své roli.

"Jaryn se nesnese se svým bratrem a štěká se se sestrou. Ale to se časem zlepší," věří Radúz.

raduz

Foto: FTV Prima