Na květnovém slavnostním otevření největší značkové prodejny La Formaggeria Gran Moravia v ČR bylo třeskutě nabito. A není divu, protože se zde snoubí typicky “italská” atmosféra s příjemnou hrdostí na to, že velká část zdejších produktů pochází z naší republiky.

Rafinovaný prostor dvou set metrů čtverečních v horní části Václavského náměstí, navržený italským architektem Domenikem Roccou, brali zákazníci od okamžiku otevření doslova útokem. V prodejně najdete kompletní sortiment čerstvých a zrajících sýrů, másla a mléčných výrobků z Litovle (např. Gran Moravia, Verena, Provolone), ale také italské sýry (Mozzarela, Asiago, Grana Padano, Gorgonzola, Pecorino, Taleggio, Parmiggiano Reggiano…), sýry z Francie i Švýcarska a všechny další ingredience italské kuchyně, což tento obchod oproti klasickým “sýrárnám” přijemně oživuje. Tady si k sýrům totiž dokoupíte i italská vína, oleje, těstoviny, krájené italské uzeniny a další převážně italské lahůdky, třeba sušená rajčata. Ovšem nejprodávanějšími produkty jsou sýr Gran Moravia a čerstvé krájené máslo.

bochník_GM_s_dekoraci

A proč vzbudila La Formaggeria takový zájem? Důvod je jasný – kvalita a cena. Majitel, skupina Brazzale, nejstarší italský rodinný mlékařsko-sýrařský podnik, totiž chce kvalitní výrobky nabídnout za dostupné ceny. Claudio La Carbonara, ředitel sítě prodejen La Formaggeria Gran Moravia, k tomu uvádí: “Většinu sortimentu sami vyrábíme nebo dovážíme, proto jej můžeme prodávat za velice příznivé ceny. V nabídce máme sýry z kravského, ovčího, kozího a buvolího mléka. Samozřejmostí je ochutnávka vybraného sýra, jeho správné nakrájení a vhodné zabalení. Také zákazníkům doporučíme vhodné kombinace sýrů a vín, včetně receptů. Naše výrobky jsou vhodné pro každodenní stravu, jsou lehké a zdravé a jejich příprava je snadná.”

verena bochnik

Atraktivní novinkou v nabídce sítě prodejen La Formaggeria je řada mléčných výrobků "Čerstvé z naší sýrárny”, která je v rámci trhu ojedinělá. Je to skupina čerstvých výrobků vlastní výroby, které každý den dodává sýrárna Litovel přímo do speciálně pro ně určené lednice, vyrobené na zakázku nábytkáři Pettinà z Carré v provincii Vicenza. Výrobky jako ricotta, mozzarella, giuncata, caciotta, vážené čerstvé máslo, mléko, jogurty a ochucená syrovátka představují v České republice opravdu jedinečnou nabídku.

PANK0305

Sýry z Orrera zabodovaly také v soutěži Mlékárenský výrobek roku 2013. Sýr GRAN MORAVIA získal hlavní cenu v kategorii PŘÍRODNÍ SÝRY POLOTVRDÉ A TVRDÉ a hlavní Cenu médií. Sýr RICOTTA SPECIALE získal hlavní cenu v kategorii TVAROHY A ČERSTVÉ SÝRY a stal se také Novinkou roku v sýrová řadě. Sýr CACIOTTA STAGIONATA byl mezi třemi finalisty v kategorii PŘÍRODNÍ SÝRY POLOTVRDÉ A TVRDÉ.

P. S.: Prodejny La Formaggeria najdete také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě a v Liberci. V Praze bude 9. července otevřena již desátá prodejna tohoto řetězce (na Vinohradské třídě), na září je plánováno otevření další prodejny v Brně (Olympia) a připravuje se také nová prodejna La Formaggeria v Plzni.

Foto: Archiv