Včera proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech světová premiéra nejnovějšího filmu  Alice Nellis Revival. Dostat se na něj bylo fakt těžké, hlediště bylo zcela zaplněné a diváci posedávali i na zemi. Byl to velký úspěch. Před premiérou se režisérka stavila také u nás v Glancovním salónku, kam si zašla na manikúru a pedikúru.

Na Revivalu je hodně zajímavého: má perfektní obsazení i lehce a vtipně napsané dialogy. Děj pojednává o fiktivní rockové kapele Smoke, která zažívala svá nejlepší léta na začátku 70. let. Když byla na vrcholu, rozpadla se a muzikanti si šli každý po svém. Po třiceti letech se už jako staří pardálové setkávají a za trochu nestandardních podmínek se dávají opět dohromady, aby mimo jiné vyprodali klub SaSaZu. Každý z nich si od comebacku slibuje něco jiného. Jeden chce bleskově zbohatnout, druhý touží získat ztracenou slávu, třetí chce udělat radost kamarádovi, a čtvrtý si chce dokázat, že ještě není starý. V rolích obstarožních rockerů excelují Karel Heřmánek, Miroslav Krobot, Bolek Polívka a Marián Geišberg. Jejich výkon je tak autentický, až mrazí. Klidně bych si na tu jejich muziku zašla taky. Ve filmu se objeví také Richard Genzer jako lstivý manažer, Vojta Dyk coby syn Bolka Polívky nebo mladičká herečka Jenovéfa Boková.

nellis

Jediné, co mi na filmu vadilo, byla jeho naprostá dějová předvídatelnost. Už od začátku tušíte, jak se bude zápletka vyvíjet, která postava se s kým zaplete, jak skončí osudy jednotlivých muzikantů. Ale musím tuto vadu prominout. Už kvůli skvělým hercům a soundtracku od Jana Ponocného a jeho Cirkusu Ponorka. Film Revival právě míří do kin po celé zemi, tak si jej nenechte ujít!

Foto: Lenka Hatašová a archiv