Nevíte, co se svým životem? Jste nerozhodní, nic vám nevychází a vy netušíte proč? Investujte do kouče, který vás nastartuje ke změně!

Jestli vám slovo „kouč“ zní až moc americky, můžete ho klidně nahradit slovem „trenér“. Oba výrazy totiž označují člověka, který vede jiné k tomu, aby objevili a naplno využívali svých dosud skrytých a nevyužitých schopností. I když se „trenér“ vyskytuje hlavně ve sportovním prostředí, v reálu může pomoci i v úplně jiných oblastech. Je to zkrátka tak trochu čaroděj, který z vás vykřesá skutečně maximum. Takže pokud chcete radikálně změnit svůj život, ztrácíte dech, váš pracovní výkon už není, co býval, anebo máte hlavu plnou nejrůznějších myšlenek, které však neumíte uchopit, pak je načase najmout si profesionálního kouče!

Podpora ušitá na míru I když se koučink praktikuje převážně v pracovním procesu, využít ho můžete i v případě, kdy máte hlavu plnou nápadů, ale ani jeden nedokážete dotáhnout do konce, nebo když si prostě chcete splnit nějaký svůj sen. Kouč by vámi neměl nijak manipulovat ani vám říkat, co musíte a co nesmíte, ale měl by vás „jen“ podporovat ve vlastním uvažování. Kouč je vlastně takový psychoterapeut, který vás vede, ale k ničemu vás nenutí.

Pomůže i v sexu Moje kamarádka si našla dokonce sexuální koučku a nemůže si ji vynachválit. Oceňuje na ní zejména to, že dotyčná nehledá žádnou diagnózu ani se nesnaží léčit, ale zaměřuje se na změnu stereotypů v životě. Koučink má tedy široké pole působnosti, záleží na tom, s čím chcete pomoct. A jak poznáte, že funguje? Jednoduše – když se začnou objevovat výsledky.

Který je ten pravý? Na internetu najdete spoustu lidí, kteří nabízejí koučink všeho druhu. Otázkou samozřejmě je, jak si mezi nimi vybrat toho, který vám ukáže správný směr. Je to podobné jako s volbou psychologa či lékaře všeho druhu – i u koučů se samozřejmě můžete „seknout“. Jistým vodítkem může být skutečnost, že existuje Česká asociace koučů a členství kouče v ní by mělo být zárukou jeho profesionality. Avšak stejně jako několik vysokoškolských titulů ani akreditace kouče vám nezaručí, že budete doopravdy spokojení. Rozhodně se vyplatí dát na osobní doporučení někoho, kdo už služeb kouče využil.

Velká očekávání Vztah mezi koučem a klientem by měl být každopádně založený na důvěře, přece jen mu budete sdělovat tisíce intimních informací. Profík vám také obvykle nabídne první hodinu zdarma, abyste mohli zhodnotit, jestli o spolupráci s ním stojíte, či ne. Nebude-li vám kouč po první schůzce sympatický, jděte o „dům“ dál. A co dalšího brát v úvahu? Ujasněte si, co od kouče očekáváte. Jakmile to neuděláte, můžete být zklamaní. Pak hledejte a zkoušejte. A osobně vám doporučuji, abyste dali na svou intuici.

Foto: 123rf.com