Herečka Květa Fialová (84) je zářným příkladem toho, že člověku je tolik let, na kolik se cítí. Svou vitalitou a životním elánem strčí do kapsy i mnohem mladší kolegy a kolegyně.

I když se jí zdravotní neduhy nevyhýbají, bere je jako součást svého života a zbytečně se jimi netrápí. Zakládá si na pozitivním přístupu a neztrácí ani smysl pro humor.

Podobně jako zpěvačka Dáša Zázvůrková nebo herečka Petra Špalková si nenechala ujít uvedení nového dokumentárního cyklu České televize. Život se smrtí dokumentaristky a spisovatelky Šárky Horákové Maixnerové nabídne celkem sedm osudů smrtelně nemocných lidí.

Do holešovické La Fabriky, kde byl nový projekt veřejnosti poprvé představen, si Fialová oblékla dlouhé černé šaty a lehký svetřík, který doplnila pestrým šálem s květinovým vzorem. Ten rozbil záplavu tmavé, kterou měla slavná herečka vždycky moc ráda.

V každém případě je její outfit skvělou inspirací nejen pro dámy dříve narozené. Stejně jako optimismus a smysl pro humor, kterým paní Květa oplývá.

Květa Fialová

Foto: Herminapress.cz