Herečka Hana Maciuchová (67) právem patří mezi naše nejoblíbenější herečky. Divíte se? Vždyť tahle umělkyně sklízí vavříny hned na několika frontách!

Ne vždy se povede, že hvězda filmového plátna uspěje i v rozhlase nebo v divadle. Maciuchová ale v tomto ohledu může být klidná. Na co sáhne, to se jí daří. Na oslavě 90. narozenin Českého rozhlasu, kde převzala jedno z ocenění, právem patřila mezi obletované celebrity. Ne všichni, kdo se tímto titulem v dnešní době pyšní, totiž dokázali to, co ona.

Zářit na divadelních prknech, ve filmu i na televizní obrazovce. Zahrát vážné, vpravdě charakterní role, ale i ty komediální, které se ani po několika desetiletích neomrzí, to jen tak nikdo nedokáže.

Anče z legendárního večerníčku Krkonošské pohádky, mírně hysterická matka z komedie Samotáři, ale i věčně rozesmátá prodavačka ze seriálu Žena za pultem, nebo charakterní profesorka z Ulice. To jen malý výčet rolí, kterými si paní Hana všechny získala.

Nás dostává i tím, že je za všech okolností za dámu a optimistická jiskra v oku, kterou s léty rozhodně neztrácí, jí sluší víc, než i ten nejdražší šperk.

Maciuchova

Foto: Herminapress.cz