Přemýšlíte, jak svoje odrůstající ratolesti s příchodem školního roku naučit jezdit metrem? Herečka Sabina Laurinová (31) přišla s nápadem, jak se s tímto problémem vypořádat.

"Když jsem byla malá, tatínek si vymyslel metodu, jak mě naučí cestovat metrem: tajně mě sledoval, schoval se v jiném vagoně a díval se, jestli jdu správně, jestli vystupuji na správné stanici a zda trefím do školy," zavzpomínala hvězda seriálu Doktoři z Počátků.

"Nyní tuto metodu budu používat já na svoje dítko, takže se historie vlastně opakuje," prozradila herečka, která si nemohla nechat ujít slavnostní jízdu soupravou 81-71 přezdívanou briketa nebo černá huba. Ta Pražany svezla u příležitosti 35. výročí provozu metra trasy A.

laurinova-depo

Laurinová se v depu setkala také s generálním ředitelem Dopravního podniku Milanem Křístkem. "Vůbec si nevybavuji, že dříve byly čtyřvozové soupravy, až později jich bylo pět," prozradila herečka.

"Od roku 2009 se již v pravidelném provozu nevyskytují, a tak poslední soupravu mohou Pražané vidět jen při zvláštních příležitostech jako je tato, navíc tuto soupravu  jsme vloni zrekonstruovali," uvedl Křístek.

laurinova-kristek

Foto: Archiv