Soutěž Hamé Sweet Fashion určená pro mladé české a slovenské návrháře jde do finále. Která sladká neřest bude nejvyvedenější? Moderátorka galavečera Sandra Pogodová má už své tipy! Vyhraje „Her morning elegance“, „Sequence“, či „Jahodový vějíř“?

Soutěžním úkolem studentů oděvních a uměleckých škol z Česka i Slovenska bylo navrhnout modely, které připomínají ovoce, ať již tvarem, barvou či příchutí, nebo sladké plody dokonce přímo obsahují.

„Podle mých dlouholetých zkušeností je nejdůležitějším kritériem pro posouzení kvality oděvních návrhů nápad a osobitost. Mladí návrháři by si měli uvědomit, že v jednoduchosti je síla. Když podáte jednoduchou oděvní formu se zajímavým nápadem, tak to může být daleko zajímavější, než když návrh přezdobíte mnoha zbytečnými neopodstatněnými detaily,“ vysvětluje předsedkyně poroty Hamé Sweet Fashion Liběna Rochová, která se s finalisty osobně setkala a poskytla jim cenné rady.

Závěrečný galavečer Hamé Sweet Show se uskuteční 4.října 2013 ve stylových prostorách národní kulturní památky Ekotechnického muzea v Praze.

Prohlédněte si vítězné návrhy ve fotogalerii!

Více informací na www.sladkanerest.cz

Foto: Archiv