Tahle energická dáma a máma dvou dospělých synů, narozená ve znamení Raka, se novinařině věnuje už téměř dvacet let. Původně však mířila úplně jinam.

„Ve škole mi šlo všechno stejně, a tak jsem nevěděla, na co se dál zaměřit. Vždycky mě bavila matematika a logika, a tak mě tatínek nasměroval na matematicko-fyzikální fakultu.‟ Šárku ale po třech letech přestalo studium bavit, a tak se rozhodla ho ukončit, jenže nevěděla co dál. Tehdy ještě panoval v našem státě komunistický režim a uplatnit se bez vzdělání nebylo tak snadné jako dnes.

„Začátkem 80. let jsem seděla jednoho dne na balkoně a přemýšlela co dál. Napadlo mě, že bych mohla psát, slohové práce mi vždycky šly. A tak jsem se rozhodla, že zkusím psát texty písní. Vydala jsem se za několika tehdejšími skladateli pop music, jako byl například Zdeněk Barták nebo Karel Vágner. S prvním z nich jsem dala dohromady písničku Každý má céčka a měla jsem představu, že ji budou zpívat tehdejší idoly dětí, dvojice Kotvald-Hložek. Jenže „Céčka“ nazpíval i Michal David a moji verzi se rozhodl interpretovat sám autor hudby, Zdeněk Barták. David nás, jak se dalo čekat, převálcoval. Přesto, nebo možná právě proto, jsem se dostala do povědomí lidí z branže a začala se psaním hudebních textů živit.“ Napsala například písničku Taková je láska má pro Standu Hložka nebo Déšť, který nazpívala Marie Rottrová. Její písně zněly z úst Hany Zagorové, Petry Janů a Petra Jandy, Ivety Bartošové a dalších. Pak ale přišla revoluce, republiku zavalila hudba ze západu a o textaře už nebyl takový zájem.

„A tak jsem zas jednou seděla na balkoně a přemýšlela, kam se vrhnout. Díky tomu, že jsem znala spoustu celebrit, mě napadlo zkusit novinařinu. Zcela směle jsem oslovila tehdy mně neznámou Halinu Pawlowskou a ta mi dala příležitost.‟ Šárka napsala také dvě knihy, Ďábel a já a Žabák z Bali. Dostala nabídku na další, ale tvrdí, že na psaní nemá čas. Pokud totiž nepřipravuje rozhovory s hvězdami českého nebe nebo nehlídá dvouletého vnoučka Jonatana, cestuje po světě. „Mám spoustu cestovatelských snů, některé jsem si už splnila – například projet Ameriku červeným kabrioletem. Nebo když jsem se jako vášnivá fanynka počítačové hry Tomb Raider vydala po stopách Lary Croft do Kambodže či do Peru. Miluju teplo a nejen kvůli tomu mi učarovala Asie. Lidé tam mají větší problémy než my a beztak jsou tak nějak víc v pohodě.‟ Šárka je také nadšená sportovkyně, každý den ráno běhá, zkusila kickbox a v poslední době koketuje s lezeckou stěnou. „Věřím, že člověk dosáhne všeho, čeho chce. Ale musí to chtít doopravdy. Tedy alespoň mně se to daří.‟