Ženy jsou k sobě často velmi kritické, nespokojené se svým tělem, přecitlivělé na drobné nedokonalosti. Jak získat sebevědomí a lepší vztah ke své fyzické schránce? Na vaše otázky odpovídá koučka Bc. Lenka Černá, odbornice Dove.

Jak mít ráda své tělo, když se mi zrovna moc nelíbí? To vlastně není možné, protože nemohu mít ráda něco, co se mi nelíbí. Primárně je tedy důležité zjistit, proč vlastně své tělo nemám ráda. Jde o takzvané kořenové emoční nastavení, které nám brání, abychom se měly rády ve své přirozenosti a zapracovaly na sobě. Druhým krokem jsou praktické tipy pro navýšení sebelásky. Existuje jich velké množství a já svým klientkám doporučuji, aby si každý den ráno do zrcadla řekly: „Mám se ráda,“ a také se pochválily za cokoliv, co udělaly dobře.

Mám nadváhu a nevím, jak reagovat na nepříjemné poznámky okolí… Pokud jste emočně závislí na názoru okolí, je zcela jasné, že nám jeho narážky budou vadit. Zaměřila bych se tedy na to, abych na svém okolí nebyla závislá a důvěřovala hlavně sobě. A také je zapotřebí, abych začala hubnout. Pokud mi totiž moje nadváha vadí, stejně tak jako nepříjemné poznámky okolí, není nic lepšího než na sobě zapracovat. Motivace pro hubnutí by ale měla vždy vycházet z nás, neměla by vzniknout na popud druhých. Doporučila bych tedy hledět si svého a vyhýbat se lidem, kteří nedodávají motivaci. Naopak je vhodné vyhledávat ty, kteří člověka nabijí pozitivními emocemi.

Více o kampani a lásce k vlastnímu tělu najdete na www.dove.cz anebo na facebook.com/dove

Možná vás inspiruje zajímavé video nové kampaně Dove, ve kterém forenzní malíř kreslil portréty žen, aniž by je kdy viděl. Každé ženě vytvořil dva portréty, jeden podle toho, jak ji popsal někdo jí blízký, druhý, jak se žena viděla sama. Rozdíl mezi oběma díly je ohromující! Jste krásnější, než si myslíte…

Zdroj: Youtube

Více o koučce:

cerna

Bc. Lenka Černá Více než dvanáct let se věnuje koučinku, kurzům osobního růstu a zdravému životnímu stylu. Je zakladatelkou privátní kliniky LIFE CLINIC Prague, pomáhající lidem s životní nerovnováhou, vztahy a změnou životního stylu. Založila i Školu pro ženy, pro kterou vyškolila vlastní tým kouček. V letošním roce spolupracuje se značkou Dove na kampani Objev svoji krásu.

Foto: 123rf.com a archiv