Většina z nás má za to, že když vynecháme přílohy a příděl jídla zásadně omezíme (nebo v horším případě zcela vynecháme), půjdou kila snadno a rychle dolů. Kromě jojo efektu a nervozity si však tímhle přístupem jen huntujeme tělo. 

1. Nechte si sestavit stravovací plán na míru a pravidelně ho konzultujte s odborníkem. Neznamená totiž, že když vaše kamarádka zhubla v rámci proteinové diety, že tento způsob bude vyhovovat i vašemu organismu.

  1. Najděte si dobrou motivaci, která vám dodá sílu ve dnech, kdy se budete cítit pod psa. Pomůže vám také, když vás ve vašem úsilí bude podporovat někdo blízký.

  2. Zhubnout je jedna věc, ovšem udržet si nižší váhu už bývá těžší. Měla byste tedy změnit nejen jídelníček, ale celý svůj životní styl – tedy stravovací návyky a pravidelnou pohybovou aktivitu.

  3. Vzdělávejte se! Čím více informací budete mít o složení potravin, tím lépe porozumíte, co je pro váš organismus opravdu dobré. A moc dobře si rozmyslíte, jestli dopřejete tělu zdravý pamlsek nebo ten plný éček.

  4. Odměňte se za svůj pokrok sklenkou vína, tučnějším sýrem nebo třeba tvarohovým moučníkem. Samozřejmě nespořádejte vše najednou.

  5. I když jste zrovna v časovém presu, dodržujte pravidelný stravovací režim. Jako rychlá svačina poslouží i proteinová tyčinka.

  6. Neberte hubnoucí proces jako utrpení, kterým nutně musíte projít. Mějte se ráda, i když nemáte zrovna své ideální míry – ne nadarmo se totiž říká, že s úsměvem jde všechno líp!

Foto: 123rf.com