V krátkém shrnutí vám popíšu všechny diety, o které jsem se kdy pokoušela… Dnes vám představím první část.

A– americká dieta : jíte jen ananas a pijete jen černou kávu a sodovku (Za tři dny  získáte barvu ananasu a udělá se vám žaludeční vřed.)

B - bulimická dieta je hodně oblíbená. Cpete se jak o život, pak se zavřete na záchodě a strčíte si do krku prst. (Když dietu držíte nejen dny, týdny a měsíce, tak vám po celém těle narostou chlupy, ztratí se vám prsa a zhrubne vám hlas.)

C – citronová dieta je drastická. Pijete jen vodu s citronem a nejíte nic. Za týden zhubnete až pět kilo, která hned naberete, jak se najíte. (Pozor! Čím déle dokážete hladovět, tím hůř vám bude až se najíte!)

D – Dělená strava. Po téhle dietě jsem opravdu hodně zhubla. (Pak jsem zas nabrala.) Nejjednodušší je rozdělit si potraviny na živočišné a rostlinné a držet se zásady, že  maso se tráví minimálně pět hodin. To znamená, že když sníte maso, tak zas musíte sníst maso a nebo pět hodin čekat, abyste si mohli dát rohlík.

E – eskymácká dieta . V létě jíte jen ryby, ryby a cibuli a česnek, v zimě jen hovězí a sušenou cibuli a sušený česnek.

F – francouzská dieta. Musíte pečlivě dodržovat tyto zásady: snídat jen kávu, obědvat dvě hodiny a dopřát si předkrm, hlavní chod i dezert a vypít minimálně dvě deci vína, večeřet musíte až kolem deváté a opět je nutno zkonzumovat celé menu, jen bych doporučila jako zákusek objednat si sorbet. Pochopitelně – konzumace vína je nutná (Francouzi jsou štíhlí. Tvrdí, že proto, že nejsou gastronomičtí anarchisti, tak nejedí nic mezi hlavními chody a jejich těla jsou klidná a spokojená, protože vědí, co je čeká…)

G – geriatrická dieta. Staří lidé už nemají takovou chuť k jídlu. Má máma tvrdí, že jí, jak vrabčáček. Vrabčáčkové jedí opravdu jen malinké porcičky, ale dokáží jich za den spořádat až osm.

H – hladová dieta. Nejíte nic! Jak dlouho budete hladovět, záleží jen na vás! Jeden můj kamarád dokázal o vodě žít asi tři neděle. Jen mu divně svítily oči a mluvil třikrát rychleji než normálně. Občas mne napadlo, že se lidem dívá na šíji, jak jim tam tepou tepny, v kterých proudí životadárná krev!

I – italská dieta vyžaduje, abyste odjeli do Itálie, koupali se v moři, běhali po památkách a po buticích a jedli jste čerstvé rybičky, čerstvé salátky, báječnou šunku, grilované cuketky a lilky a pili jste prosecco. Zhubnete za 14 dní až 5 kilo a když se vrátíte domů a budete chtít jíst stejně, zjistíte, že všechno chutná úplně jinak…

J – jablečná dieta. Jablka denně, klidně i kilo. Když vydržíte týden, shodíte až 3 kila. Je to vlastně docela dobrá dieta. Pokud máte hodně (ale fakt hodně) rádi jablka.

A do jaké diety se pustíte vy?!

Napište!