„Můj sen je nic nedělat a vydělat,“ hlásá bez uzardění herec Zdeněk Mahdal (54). Letos v létě si ho celkem zdárně plní. S partnerkou Lenkou a tříletou dcerou Terezkou strávil víkend na Lipně.

Důvod volby této oblíbené destinace na jihu Čech byl jasný – hudební festival FrymburkFest Lipno 2014, na kterém měl ten den koncert Zdeněk Podhůrský se svou kapelou Underhill. Vzorem mu však, co se týče pracovního nasazení, jeho dlouholetý kamarád není.

„Znám Podhůru asi třicet let. Obdivuju na jednu stranu to, jaký je to renesanční člověk a jak je pracovitý. Může dělat i dvacet hodin denně, je to blázen. V kapitalismu se říká: Pracuj do čtyřiceti, pak odpočívej, on však bude pracovat ještě další tři životy. Tohle můj sen opravdu není. Já si umím užívat života a odpočívat a tady, na Lipně, to krásně dělám. A to už mám za sebou dovolenou s partnerkou Lenkou a našimi dětmi, kterých máme dohromady sedm a před sebou další dovolenou s partičkou herců v čele s Ivanem Vodochodským. Ta byla velmi únavná. Byla zima, celý týden pršelo, tak si umíte představit, co jsme mohli asi tak dělat. Cvičení to nebylo,“ líčí s úsměvem Mahdal.

Herec na Lipně upřímně obdivoval výsledek roční práce, na které má Zdeněk Podhůrský svůj zásadní podíl, uspořádat hudební festival byl totiž jeho nápad. „Přivezl na Lipno bonbónky české kultury, v pátek 8. srpna tady vystoupí dokonce i Lucie Bílá. Já jsem přijel hlavně kvůli jeho koncertu, bral jsem to jako morální podporu. Ostatně, veškeré spoty se natáčely v mém studiu, takže o té akci vím všechno už od samotného začátku. Jen mě mrzí, jak se ke Zdendovi postavili veškeří sponzoři, kteří slibovali, slibovali a skutek utek. Ale je to první ročník, ten druhý už se bude mít od čeho odpíchnout.“

obrázek 4

Foto: Archiv