Chyby, které se týkají našeho sexuálního života, tím myslím sexuálního života žen, se dají rozdělit na několik rovin. První z nich bych nazvala situační, druhou taktickou a třetí je už samotná akce. Jaké to jsou?

Kde zůstala romantika? Pokud jde o tu první, přijde mi, že už se dávno vytratila jakákoli snaha o to, zabalit akt sexu do nějakého hezkého ozdobného balíčku a převázat mašlí… Typickým příkladem může být muž, jenž chtěl dostat ženu do postele – nebral si žádné servítky – a jednoduše jí řekl: „Chtěl bych se s tebou vyspat!“ Nejprve jí vzal na večeři do vybrané luxusní restaurace, kde onu větu vyslovil a když byl vyslyšen, následovala pizzerie, posléze vana se šampaňským a po čase skončil se svou milenkou na koberci v kanceláři. Nepřipadá vám to trochu divné? Mně tedy ano. Kde zůstala romantika? Úcta? Pokora muže k ženě? Muži si myslí, že jejich partnerky či milenky – o manželkách nemluvě – po čase žádnou ambaláž nepotřebují, že stačí, když si to spolu rozdají a tím to končí. Tak nějak jim nedochází, že americký systém, aspoň jak ho známe z knih, filmů i vyprávění, má něco do sebe. Nejprve dobrá večeře a kapka alkoholu, poté kino a nakonec sex. Alkohol rozproudí krev, dotyky v temnotě kina nabudí – a navíc má žena pocit, že když do ní ten její investoval nějakou tu korunu, má skutečně zájem. Neznamená to, že si ji kupuje – ale že mu na ní záleží a chce jí tím pádem vytvořit hezký večer se vším všudy.

Chybějící úcta Taktické chyby jsou snad úplně nejhorší. Muž, který se jich dopouští, vyžaduje od své nové partnerky přesně to, co zná od té předchozí. Takže věty typu: „Nějak ti visí zadek, měla bys s tím něco dělat“ nebo „Už jsi slyšela o plastice stydkých pysků?“ sexuální náladě nepřidají, spíš ji dostanou na bod mrazu. Ještě lepší je, když takový muž vyžaduje orální sex, nicméně stále opakuje, že ta minulá to uměla líp. Je samozřejmě pochopitelné, že každému vyhovuje a dělá dobře něco jiného, ale lze to říct jinak, nebo ne? Ještě lepší je, když skočí na svoji ženu ve chvíli, kdy ona na to nemá vůbec chuť s tím, že on je zkrátka samec a může si dělat, co se mu zlíbí. Taktických chyb lze dělat při sexu spoustu, ovšem ta nejklasičtější je… Co myslíte, pánové? Nenávidí ji všechny ženy bez rozdílu, některé při ní téměř omdlévají hnusem a následně se jim nechce sex s dotyčným ani opakovat, co kdyby zase pronesl tu samou větu? Větu, která stoprocentně zabije jakoukoli rozkoš a která samotný akt sníží na úroveň okopávání brambor. A jaká to je? Tady ji máte, zní: „Už budeš?“ Slyšely jsme ji někdy všechny a je neuvěřitelné, že přesně v tomhle konkrétním znění. Ach, ti muži…

Bolestivá nevědomost Základní a nejčastější chyba je – suchá ruka. Když už muž pochopí význam klitorisu, pak se často stane, že si myslí, že by měl po něm nějak šátrat a matlat a patlat… což je samozřejmě naprosto k ničemu. Navíc je to úplně příšerné, pokud něco takového dělá nasucho! Dřív bych navrhla sliny, dnes tvrdím totéž a navíc přidávám lubrikant! To je další zásadní chyba – proč se my všichni tak strašně stydíme ho používat? Že jsme méněcenné, protože nejsme dost vlhké? A muži se zase stydí za to, že ženu nedokáží na začátku hned rozpálit do běla? První, co bych všem chybujícím doporučovala je, seznámit se důvěrně právě s lubrikantem! Ale malá rada pod čarou – kupujte jen ty úplně obyčejné, neparfémované, protože ty parfémované pěkně štípou anebo si pořiďte olejíček, ten je úplně báječný! A když už jsme u těch suchých akcí, ono mačkaní bradavek jen tak halabala taky není žádný med, ani tam trochu vlhkosti neuškodí…

Pak jsou tady chyby závěrečné, mezi které patří okamžité vyskočení, úprk pro ručník, usnutí nebo dokonce odchod ze scény… Zkrátka naprosto nedůstojné zakončení celé akce. Ale když o tom tak přemýšlím, myslíte si, že je vůbec možné tohle všechno chlapy odnaučit?!

Foto: 123rf.com