Je pravda, že sex zlepšuje náladu? Ano, ale musíte se milovat s tím pravým. V tu chvíli váš mozek vyplaví množství hormonů štěstí a všechny negativní emoce jednoduše zmizí.

Pokud jste se ocitla v posteli s mužem, který vás nepřitahuje, štve, se kterým jste se před pěti minutami pohádala, kterého si nevážíte nebo který se k vám chová jako agresor, pak vám to samozřejmě na náladě nepřidá. Ale pokud jste ve vřelém objetí s mužem svého života, pak vás to rozhodně příjemně naladí.

Stačí, že je Některým ženám stačí ke spokojenosti přítomnost muže, kterého milují. Pokud jste tedy se svojí láskou a všechno funguje podle vašich představ, pak je o dobrou náladu postaráno. Jde-li o nový vztah, jste plná fanyletylaminu, který vás rozechvívá a nasazuje vám růžové brýle, takže se vám zdá krásnější nejen on, ale i svět kolem vás. Jste plná radosti a štěstí. Pokud je váš protějšek už delší dobu vaším partnerem, pak jeho milá přítomnost podporuje vylučování oxytocinu, hormonu lásky a přátelství. Muži sice touží většinou nejvíc po tom, dostat se nám do kalhotek, ale my jsme nejšťastnější, když se můžeme vodit s partnerem za ruku a cítit tak, že o nás opravdu stojí.

Něžné milování Ženy touží po něžném pomilování víc než po bouřlivých orgasmech. Většinou. Ale orgasmus není rozhodně k zahození, tím spíš, že má antidepresivní účinek. Působí totiž podobně jako léky proti depresi – a sice tím, že vyvolává intenzivní aktivitu v emocionální části mozku. Nastane po něm útlum, zklidnění a dokonce ustoupí i tak oblíbená „bolest hlavy“. Vymyšlená i ta skutečná. Kromě toho, že se při orgasmu vyplaví do krve endorfiny – hormony štěstí, v mozku jsou také utlumena centra strachu a úzkosti. Negativní emoce mizí… Ale je to dost dobře možné proto, že jsme v té chvíli v objetí muže, kterého milujeme, jednoduše šťastni.

Rada na závěr: Chcete dobře usínat? Milujte se před spaním!

Chcete prožít příjemný den? Milujte se po probuzení!

Chcete být šťastni? Milujte se!

 

Foto: 123rf.com