To, že swing je stále mladá a životem sršící hudba, všem dokáže letošní již 16. ročník mezinárodního Festivalu swingové hudby. Mezi 6. a 7. listopadem si k tomu přizval žhavou supernovu jazzového nebe, britského pianistu, skladatele a okouzlujícího zpěváka Anthonyho Stronga.

Kult jazzových zpěváků byl již od dob raného swingu nejen fenoménem hudebním ale i společenským, který nepostrádal pochopitelně ani podtext citový, až erotický. Seznamte se s novou britskou jazzovou superstar, mladým charismatickým klavíristou a zpěvákem Anthony Strongem. Jiskrný Anthony Strong, jehož šarm se snoubí s výjimečnou muzikálností a schopností zaujmout a bavit posluchačky i posluchače, vám s elegancí a noblesou sobě vlastní nabídne srdce na dlani.

Pohledný mladý muzikant zavítá 6. listopadu poprvé do Prahy, konkrétně do Národního domu na Vinohradech. Představí svou novou deskou Stepping Out, na níž skládá hold Tonymu Bennettovi nebo Fredu Astairovi.

Vedle Anthonyho Stronga vystoupí během 16. ročníku Festivalu swingové hudby také Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Sestry Havelkovy, Big Band Gustava Broma a další. Vstupenky na oba večery je možné zakoupit přímo v pokladně Národního domu na Vinohradech nebo v předprodejní síti Ticketpro.

Foto: Archiv