Věříte tomu, že podle průzkumu Asociace cestovních kanceláří a agentur vyráží každoročně tisíce Čechů do jižních krajin nejen za hranice všedních dnů, ale i za hranice sexu?

Všeobecně se má za to, že je to nebezpečné, a nejde jen o HIV, který stále hledá nové oběti, ale nebezpečných je i mnoho jiných sexuálně přenosných infekcí. I ze sociálního hlediska je to nežádoucí, protože z toho často nevzejde nic dobrého. Ale komu je vlastně ubližováno? Těm, kteří své sexuální služby nabízejí, nebo jsou biti ti, kteří je vyhledávají? Na to není možné najít jednoznačnou odpověď. Záleží na tom, kde se tenhle „obchod“ odehrává, za jakých podmínek, zda jsou oba zúčastnění dospělí, zda k němu není jeden z nich nucen a na mnoha dalších okolnostech.

Místo Asiatky Andula odvedle Pokud se hovoří o sexuální turistice, většinou se tím rozumí sex za úplatu. Každý si představuje movitého pána, nejlépe podnikatele nebo právníka, který si vyrazí do Thajska, aby se tam poměl s místními děvčaty. Thajské prostitutky jsou proslulé – i provařené. Prostituce je v Thajsku oficiálně zakázaná, ale je tolerována – u dívek nad šestnáct let. Za sex s mladší dívkou může jít provinilec sedět až na několik desítek let! Muž, který se vydá do Bangkoku za účelem rozptýlení s krásnou Thajkou, tu svoji určitě najde. Místní ženy jsou doslova školené v tom, aby muži udělaly pomyšlení, aby on byl jejich králem, aby byl přesvědčený, že je ten nejúžasnější. Umí se tvářit pokorně i vděčně – a právě to emancipovaným západním ženám chybí. Kuriózní ovšem je, že možná v tom „svém“ podniku narazí sexu a pozornosti lačný muž i na Rusky, Ukrajinky a jiné Východoevropanky, které se sem vydaly za snadným výdělkem…

Ráj pro něžné pohlaví Ale ani ženy, které jsou ochotné zaplatit, nepřijdou zkrátka. Pokud jde o Asii, proslulým semeništěm prostitutů je prý Bali, konkrétně turistické středisko Kuta. Ženy, které si chtějí povyrazit a jsou ochotny za to zaplatit, tady určitě uspějí. Nicméně na Bali za sex ženy platit nemusejí, stačí, když se projdou po promenádě a hned se najde mladý, pohledný domorodec, který si chce užít. A nic za to nechce. Proto se prodejní muži v Kutě orientují spíš na homosexuály.Oblíbenou destinací západních turistek je Jamajka, kterou v poslední době objevuje i movitější česká klientela; za milenci černými jako uhel sem jezdí prý převážně Britky.

Proč to ženy vůbec dělají? Jim nejde jen o samotný akt, ale i o to, být obdivována a hýčkána. Mít pocit, že o ně ještě někdo stojí. Už proto se za sexem do exotických zemí vydávají většinou ženy rozvedené či osamocené. Navíc se místní chlapci rádi „vrhají“ po starších ženách. Jednak proto, že neodhadnou jejich věk – ženy jižních národů stárnou rychleji – a za druhé mají ideu, že si konečně pořádně užijí. Protože, ať to zní jakkoli, tyhle ženy vědí o sexu nesrovnatelně víc, než jejich dívky.

Foto: 123rf.com