Často se ptáte, jestli mám čas číst. Jistě! Každou noc než jdu spát! A mohu vám doporučit tyto tituly: neobvyklou detektivku od Hugha Laurieho, herce, který ztvárnil Dr. House.

Je to moc vtipné čtení a chvěla jsem se závistí, jak Bůh Hughovi nadělil tolik talentu. Nejen, že je skvělý herec, komik, spisovatel, klavírista, ale vystudoval archeologii, antropologii a ještě byl mistr Anglie ve veslování.

Můj syn právě studuje v Paříži a je vynervovaný z toho, jak je to tam všechno strašlivě drahé. To byl důvod, proč jsem si vybrala knížku Luxus. Napsala ji Edwige Martinová a je o studentce, která se živila tím, že prodávala v exkluzivním značkovém butiku, kde zdaleka ne všechno bylo tak luxusní.

A pak vám chci doporučit skvělou knížku od spisovatelky, která má stejné příjmení jako můj nejoblíbenější spisovatel F. S. Fitzgerald. Knížka se jmenuje Na vodě, autorce, když ji psala jako prvotinu, bylo už přes 60 let a kniha je o životě několika zvláštních lidí, kteří bydlí v Londýně na hausbótech na Temži. Je to moc zvláštní a silná kniha. Přečtěte si ji! A pak ještě čtěte Glanc a co je vám libo!

Ciao