Sebevědomý Leoš Mareš (37) se s velkou pompou představil coby hvězda nové show QI. Pořad inspirovaný britským televizním hitem ale u diváků propadl. Má se snad známý moderátor začít bát?

Na začátku byla velká očekávání. Natěšený Mareš si mnul ruce, že se konečně představí v roli, která mu podle jeho vlastních slov byla ušitá na míru.

"V QI jsem objevil přesně to, co jsem hledal," nechal se před časem slyšet v rozhovoru pro časopis Forbes. "Baví mě lidem něco sdělovat, proto jsem moderátor a jsem v tom dobrej - jde to ze mě, na nic si nehraju," dodal.

Diváci ale byli jiného názoru, i přesto, že si pozval celou řadu hvězdných hostů, například Ivo Šmoldase, Jakuba Koháka, Alici Bendovou, Patrika Hezuckého nebo Adelu Banášovou.

A důvod? Těch je hned několik. Dost možná to bylo proto, že se jim Mareš za ta léta, co se na obrazovce nebo v éteru pravidelně objevuje, prostě a jednoduše přejedl. Je to jako s kaviárem a šampaňským. Když je budete snídat každý den, po týdnu už budete volat po obyčejném chlebu s máslem.

Pro řadu mladých diváků je pak Leoš už příliš starý. I když se s nimi snaží držet krok, pořizuje si sportovní auta, módní oblečení a tváří se "cool", ne všichni mu to věří. Pro ty starší je ale pořád tak trochu nevycválaným floutkem, který by potřeboval "srovnat".

K popularitě mu nepřidají ani občasné karamboly a přešlapy, to když se třeba nevybíravě pustil do jedné ze soutěžích Česko Slovensko má talent, v níž je porotcem. Na Marešovu obranu je ale třeba také dodat, že k fanouškům se snaží chovat vždy přátelsky a uctivě, občas ale i on "ujede", a protože je veřejně známou osobou, skandál je na světě!

Dost možná je neúspěch talkshow QI signálem k tomu, aby minimálně v televizi zvolnil a na chvíli zmizel z pódia. Jeho příjmy tím rozhodně neutrpí, zvláště když přiznává, že moderováním soukromých akcí si vydělá mnohem víc. Mareš se ale zjevně obává toho, že by v jeho případě platilo: Sejde z očí, sejde z mysli…

slavik-mares2

Foto: FTV Prima