Ve věku, kdy si modelky už dávno užívají zaslouženého „důchodu“, je Simona Krainová (40) na vrcholu.  Jak se udržuje ve formě? Má nějaké tajné tipy na krásu a štíhlou postavu? A proč si pochvaluje mateřství na prahu čtyřicítky?

Simono, jak dlouho jste tváří kliniky Yes Visage?

Tváří kliniky jsem osm let. Od té doby sem chodím, samozřejmě nevyužívám všechny procedury, které nabízejí. Původně jsem navštěvovala jen salon Yes VIP na zahušťování vlasů, ale je skvělé, že dneska je tu i klinika. Je dobré vědět, že když potřebujete zvednout sebevědomí, tak tu máte dveře otevřené. Navíc Lucka je má kamarádka, takže je to o poznání příjemnější. Můžu jí svěřit i to, co bych asi jinde říkala jen těžko. Přece jenom každá žena má čas od času nějaký mindrák, který potřebuje někomu říct. Připadám si tady jako v seriálu Sex ve městě (smích). Beru to jako rodinný podnik. Někdy přijdu třeba jenom na salát.

Teď s dětmi ale je na tyhle věci asi o poznání méně času, že?

To ano. Nestíhám vůbec nic (smích). Snažím se, bojuju s časem a pořád prohrávám. Ale jsem optimista a věci tolik neprožívám, jako při prvním dítětti, kdy jsem si lámala hlavu nad každou malicherností a s každým prdíkem. Dneska to beru s větší lehkostí. A zvládám to na jedničku s hvězdičkou, když vidím některé ty hysterické matky, kterým děti v kočárku řvou nonstop. Od doby, co jsem si přivedla Bruna, je zdravý, ani nepláče a na nic si nestěžuje.

Děti prostě poznají, když je jejich matka v (ne)pohodě…

Přesně tak! Harmonie je důležitá. Ale je to i o tom, že víte, jak dítě od bolesti a prdíků osvobodit. Jak ho máte obrátit a odříhnout. Víte, kdy pláče jen z rozmaru a kdy ho něco bolí. Maminky ve dvaceti jsou na tom možná líp v tom, že mají určitou lehkost a třeba si tolik neuvědomují zodpovědnost, ale na druhou stranu zase dost věcí nedokážou řešit a analyzovat tak jako ženská, které je o dvacet víc. Ale času je málo. Motáte se od jednoho dítěte k druhému a všechno odkládáte na třetí kolej.

 

Simona_krainova_yes2

Priority se od základů změní…

To ano. Dříve bych si třeba lakovala nehty, dneska si raději hraju s dětmi, jdeme na procházku. Ale je to přirozený proces. Nikdy bych se nechtěla vracet zpátky. Vždycky se mi po nich hrozně stýská. Nemám čas na nic, ani na cvičení. Ráda jím a vždy jsem spalovala jako na běžícím pásu, teď mám doma přístroj Vibrostation a chci si ještě koupit běžící pás, protože milovanou saunu doma už mám. Nikdy jsem neuznávala cvičení doma, ale přehodnotila jsem to. Možná až děti půjdou do školky a já se budu doma nudit… I když tohle slovo teď neznám.

Zmínila jste spalování. Ženy si často stěžují, že po čtyřítce už to jde podstatně hůř. Je to i váš případ?

Abychom to neměli jednodušší, tak s věkem je všechno horší a osud nás nasírá tím, že jde všechno hůř (smích). Ale nad tím nejde takhle přemýšlet, protože je důležitý i postoj člověka. Psychika hraje důležitou roli i u spalování. Když se člověk cítí dobře, vypadá dobře. Odpírat si jídlo je špatné. Nebude to fungovat. Když potřebuju shodit, snažím se to udělat tak, abych se moc netrápila. Přestanu jíst bílé pečivo a cukr. Místo něj si koupím med. Když ale dostanu po čtyřech dnech chuť na rohlík s vlašákem, koupím si ho, ale nesním jich pět. Vím, že mi to nikdo nezakázal, a to je důležité. Nenásilně se dá dělat cokoliv.

Povídejte!

Teď jsem byla v Toskánsku na dovolené a od rána do večera jsem jedla pizzu. Přece nebudu dřžet dietu někde, kde je všechno tak dobré. Takže teď si dávám salát a kávu. A po třech dnech jsem zas v pohodě. K snídani si dopřeju cokoliv, i k obědu, ale po páté hodině už je dobré se hlídat.

Máte nějaký tajný tip na hubnutí?

Určitě čistící kúra Neera. Fakt to funguje, ale taky to nevydržím dlouho, říkají deset dní a já po dvou málem pokousela svého manžela vzteky (smích). U ženský, která potřebuje energii pro děti, to asi nejde, ale po páté hodině proč ne. Ale nebudeme si nalhávat, že nebudeme mít zadky, když budeme hodně jíst. Hodně mi pomáhá cvičení, které mě paradoxně dobíjí a pak je tu taky už zmíněná klinika Yes Visage, kde mají úžasné profesionály a procedury pro hubenou postavu, třeba taková kryolipolýza Zeltiq.

Simono, co nevidět budete fotit kampaň, kde budete téměř nahá. Napadlo vás, když jste začínala s modelingem, že budete ve čtyřiceti stále na vrcholu?

Nenapadlo. Když je vám dvacet, tak čtyřicetiletá ženská je pro vás jednou nohou v hrobě. Dneska mi to přijde absurdní. Dnes mám mnohem víc práce než tehdy. Klienti vidí, že já daný produkt prodám mnohem líp, než nějaká dvacítka. Když ta bude reprezentovat krém proti vráskám, asi jí těžko někdo uvěří. Ve dvaceti jsem žádné krémy nepotřebovala, mohla jsem spát dvě hodiny a pít hektolitry tequily a ráno vypadala výborně. Spíš potkat ženskou, která vy čtyřiceti vypadá skvěle, je dneska podle klientů zázrak.

Foto: YES VIP