Oblíbená herečka Simona Stašová (58) na Vánoce nedá dopustit. Asi jako pro většinu z nás, jsou i pro ni těmi nejoblíbenějšími svátky v roce.

"Začínám s vánoční výzdobou sobotu před první adventní nedělí a můj byt se mění na krámek, ve kterém můžete nakoupit svíčky františky, jmelí, ozdobičky květiny a smrkové i borovicové větve. Staré ozdobičky a vánoční cetky, přáníčka a drobnůstky nevyhazuji a nové každý rok ještě přikoupím, takže si dovedete představit, jak to u nás doma vypadá," nechala se slyšet herečka.

"Pokaždé musím nějakou poličku a kout vyklidit, protože ty Vánoce se každým rokem u nás rozrůstají. Chci, aby ten čas byl co nejdelší a těžko se koncem ledna loučím s výzdobou," přiznává.

"Byt je neustále provoněný vším, co Vánoce byly, jsou a budou. Nesmí chybět samozřejmě vánoční cukroví, které letos peču podle starých receptů a mám dva dny těsně před Štědrým dnem na vánočku a štrůdl," říká Stašová, kterou jsme zastihli v butiku Simply Chic v Dušní ulici.

"Taky mám všude anděly, které většinou dostávám od přátel a tudíž je nemohu věnovat, ale musím je vystavit na parapet oken. Ti nás provázejí po celý rok, ne jenom na Vánoce, věřím, že nás chrání a víra je to nejcenější, co člověk dostal tam odněkud," míní herečka.

"Letos budeme mít netradiční Vánoce co se týče dárků,  tedy alespoň z mé strany,  jelikož jsem pro rodinu připravila kolektivní dárek, místo těch tradičních dárečků pod stromečkem," dodává.

Foto: Archiv