Affliction znamená v překladu utrpení. Utrpení těch, kteří se odmítají smířit s průměrností, které žene vpřed touha prožít každý den naplno, a vlastní styl je pro ně víc než módní diktáty. A právě s tím se rozhodla skoncovat čtveřice kamarádů z kalifornského Seal Beach a založila stejnojmennou značku.

Na začátku bylo pár skic, barev, jehel a nití a odhodlání vytvářet originální trička, která o tom, kdo je obléká, leccos prozradí.  Podařilo se, jen místo garáže dnes prodávají své oblečení po celém světě a patří k předním výtvarně založeným módním brandům, jež si oblíbily i světové celebrity. Svou novou kolekci nyní nabízí i v Česku.

Affliction si zamilovaly i hollywoodské krásky Sandra Bullock, módní ikona Blake Lively a zpěvačka Avril Lavigne. Její tvůrci si zakládají na ruční výrobě, jedinečném grafickém designu využívajícím barev, inkoustu a netradičních technik, jejichž cílem je vytvořit oblečení s unikátní patinou nebo batikou a zároveň detailními kresbami andělských křídel, růží, lebek, koster, křížů a mečů symbolizující boj mezi dobrem a zlem.

Přestože klíčovým kouskem, který stál u zrodu firmy, bylo pánské tričko, v současnosti nabízí Affliction ucelené pánské, dámské i dětské kolekce. Výjimkou není aktuální kolekce, v níž nechybí džíny s detailně propracovaným ozdobným prošíváním, nadčasové kožené bundy, stylové polokošile, pohodlné mikiny nebo sexy šaty, které jsou k dostání v jediném českém AFFLICTION Storu ve 2. patře pražského nákupního centra Palladium.

Foto: Archiv