To se dozvíte 19. července na slavnostním vyhlášení světových barových cen The Tales of the Coctail. Pražský Black Angel‘s Bar byl totiž již podruhé nominován mezi nejlepší hotelové bary planety, a to dokonce ve dvou kategoriích. 

Black Angel’s Bar je v historii jediný bar v celé České republice, který byl v rámci tohoto prestižního mezinárodního žebříčku, přirovnávaného k filmovým Oscarům, nominován. Nejedná se o soutěž a nikdo se nemůže přihlásit na vlastní žádost. Bary a restaurace, které se umístí, jsou každoročně vybírány pouze členy poroty, a to na základě jejich osobní návštěvy a získané zkušenosti. Black Angel’s Bar se už v roce 2011 dostal mezi 50 nejlepších na světě a u nás získal na Czech Bar Awards 2012 a 2013 ocenění Nejlepší hotelový bar.

Hlavními hodnotícími kritérii poroty při volbě deseti nejlepších barů světa byla i v tomto roce kvalita koktejlů, servisu, surovin používaných do drinků, kvalita personálu a znalost produktů, historie barmanského řemesla a koktejlů, složení koktejlového menu a mnoho dalších.

Black Angel´s 036

Návrat v čase Nevšední interiér Black Angel’s Baru je stylizován do amerických třicátých let, barmani hosty obsluhují v dobových kostýmech a oslní vás širokou škálou kvalitních koktejlů. Okouzlí vás jistě i pianista, který denně dotváří originální atmosféru.

Sejít se s přáteli všech společenských vrstev v baru, který se nachází na Staroměstském náměstí, je tedy opravdový zážitek. Můžete zde dostat drinky, které vám jinde nenabídnou, podávané tak, jako nikde jinde. Tak například se vám na stole může objevit koktejl Old Fashioned nebo Sazerac v baňce plné voňavého dýmu z doutníku nebo v tubě od zubní pasty. Místo obyčejného ledu si do drinku hodíte třeba ledový diamant nebo led plněný alkoholem.

1 Black Angel´s 026

V prohibičním baru z 30. let není povoleno pořizovat snímky, čímž je garantováno absolutní soukromí všech hostů. Takže chcete-li si dát drink ve společnosti tajné milenky či utajit své styky s prominentní osobností, tenhle podnik je to pravé pro vás!

Foto: Archiv